Kurum Bursları

Burs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor 2020 Kyk

Burs başvuruları ile ilgili tarih belirlendi. Vakıflar genel müdürlüğü Burs başvuruları başlangıç ve bitiş tarihi aşağıda ki listede verilmiştir. Genel Müdürlüğümüz tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2020 – 2021 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitesi üzerinden alınacaktır. Kyk burs başvuruları detaylarını da sayfamızda bulabilirsiniz.

 Burslarımız ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular (SSS) için tıklayınız.

Burs Başvuruları Tarihleri

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2020 – 2021 EĞİTİM DÖNEMİ BURS BAŞVURULARI
Başvuru FormlarıBaşlangıç TarihiBitiş Tarihi
Ortaöğrenim (ilkokul, ortaokul, lise) Bursu Başvuru Formu için tıklayın…​​01 Ekim 202015 Ekim 2020
Yükseköğrenim Bursu Başvuru Formu için tıklayın…15 Ekim 202030 Ekim 2020
Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu Başvuru Formu için tıklayın…
(Yabancı uyruklu ve Mavi Kartlı öğrenciler için)
15 Ekim 202030 Ekim 2020

Kyk Burs Başvuruları Ne Zaman

Burs başvuruları ve sonuçları ile ilgili konular için  ” bursbasvuru@vgm.gov.tr ”  e-posta adresini kullanabilirsiniz. Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları  Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir. Kyk burs başvuruları başladı mı? sorusunun cevabını yukarıda aldığınızı düşünüyoruz.

Burs başvuruları genellikle aynı şartları taşıyan öğrenciler içindir. Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir. Kyk burs başvuruları ile ilgili detayları kurumun web sitesi üzerinden alabilirsiniz.

Burslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular’dan (SSS)  faydalanabilirsiniz.

Bölge Müdürlüklerimizin sorumluluk alanında bulunan illerin ve Bölge Müdürlüklerimizin iletişim bilgilerine buradan erişebilirsiniz.

Burs Başvuruları Yapılırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Burs başvuruları yaparken lütfen aşağıda yazan maddelere dikkat ediniz. Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Burs Başvuruları en sağlıklı ve kolay şekilde bilgisayardan yapıldığı unutulmamalıdır. Cep telefonu ya da tabletlerden, cihazların işletim sistemlerinin güncel olmamasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle başvuru yapılırken sıkıntı yaşanabilmektedir. Bu yüzden burs başvurularınızı cepten değil bilgisayardan yapınız. Özellikle üniversite burs başvuruları konusunda daha dikkatli davranmanızı öneririz.

Doğru ve kolay başvuru yapmak için başvuru yapmadan önce Burs Başvuru Kılavuzları mutlaka okunmalıdır. Başvuru kılavuzlarına başvuru giriş ekranlarından ulaşabilirsiniz.

Başvurularınız başvuru formlarında beyan ettiğiniz bilgilerin ilgili kamu kurumlarından yapılan doğruluk kontrolleri ile değerlendirilmektedir. Beyan edilen bilgilerin hatalı, yanlış ya da gerçeğe aykırı olduğu tespit edildiğinde başvurunuz iptal edileceğinden vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve gerçeğe uygun olması gerekmektedir. Burs Başvuruları başvuru süreleri içerisinde tekrar tekrar başvuru formuna girerek beyan edilen bilgileri güncellemeniz/değiştirmeniz mümkündür.

Burs Başvuruları Neden İptal Edilir?

Başvuru sürelerinin tamamlanmasının ardından Bölge Müdürlüklerimiz başvurunuzun değerlendirilmesi için belge talebinde bulunabilirler. Bu nedenle başvuruda beyan edilen iletişim bilgileri (adres, cep telefonu, e-posta) güncel ve kullanılıyor olmalıdır. Belge talep edilmesi halinde belirtilen sürelerde talep edilen belgelerin Bölge Müdürlüklerine iletilmesi gerekmekte olup aksi takdirde burs başvuruları iptal edilir.

Başvuru formunda nüfus bilgilerinizi girebileceğiniz ekran açılmıyorsa, internete girdiğiniz yerdeki güvenlik ürünleri/cihazları formlarının açılmasını engelliyor olabilir. Özellikle kamu kurumlarından yapılan başvurularda bu sıkıntı yaşanabilmektedir.  Burs başvuruları yaparken Kurumunuzun Bilgi İşlemi ile görüşmek ya da Kurum dışından başvuru yapmak sorunu çözecektir.

Burs başvuruları ile ilgili bilgiler Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursları Kredi Yurtlar Kurumunun (KYK) burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından açıklanmaktadır. Öğrencinin KYK bursu almaya hak kazanması halinde Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs başvurusu iptal edilir. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirmeye alınır. Kyk burs başvuruları ile ilgili detayları yayınlamaya devam edeceğiz. Kyk Burs Sonuçları ile ilgili önümüzdeki günlerde detaylı bir yazı paylaşacağız. Vgm Burs sonuçları sorgulama işlemlerini yine kurumun web adresinden yapabilirsiniz.

Kyk Burs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Burs başvuruları ile ilgili her türlü sorunuzu konu altına yorum yaparak sorabilirsiniz.  Kyk burs başvuruları ne zaman başlıyor 2019 da olduğu gibi bu sorunun cevabını  bu yazımızda sizlerle paylaştık. 2020 yılı burs başvuruları Ekim ayı içinde olduğu için bu süreyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

 

Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı