Burs Veren Vakıflar

AKTAŞ Eğitim Vakfı Bursu

AKTAŞ Eğitim Vakfı Bursu

Aktaş Eğitim Vakfı Bursu topluma değer katan, doğa ile uyumlu ve sürdürülebilir olan kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmek üzere kurulmuş olup, çalışmaların vakfın kuruluşundaki coşku ve ruhun korunması amacıyla, maddi manevi hiçbir beklentisi olmayan kişilerce yürütülmesi benimsenmiştir. Aktaş Eğitim Bursu ile Vakfı’nın amacı, eğitim, öğretim, kültür, bilimsel araştırma ve geliştirme ile çevre koruma konularında sürdürülebilir çalışmalar yapmaktır.

Aktaş Eğitim Vakfı Bursu ile Ülkemiz ulusal eğitim, öğretim ve kültürüne katkıda bulunmayı önceleyen Aktaş Eğitim Vakfı, böylelikle de ülkemizin sosyal ve ekonomik kalkınmasına destek olmayı hedeflemektedir. Aktaş Eğitim Vakfı; öğrenim aşamasındaki yetenekli ve başarılı ancak maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere yönelik, eğitimde fırsat eşitliği vermek ve öğrencilerin kendilerini birer ‘dünya vatandaşı’ olarak yetiştirip, topluma yararlı bireyler olmalarına katkı sağlamak üzere hayata geçirdiği karşılıksız burs desteği ile geleceğimiz olan öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

Aktaş Eğitim Vakfı Burs başvurusu 27.07.2020-30.08.2020 tarihleri arasında olup, aşağıda gerekli bilgiler verilmiştir.

Aktaş Eğitim Vakfı Burs Başvuru Koşulları

Madde 8. Bu Yönergede geçen,
a) Maddi durumunun elverişli olmadığını beyan eden T.C. vatandaşı öğrenciler,
b) Yönetim Kurulunun uygun görmesi durumunda, KKTC ve Türk Cumhuriyetleri vatandaşı olan öğrenciler,
AKEV bursuna aday olabilirler.


Aktaş Eğitim Vakfı Bursu Verilenlerde Aranan Nitelikler

Madde 9. AKEV kaynaklarından sağlanacak burslar için aşağıdaki kuralla geçerlidir

  1. Teknik öğrenim kurumu veya en az dört yıl süreli tam zamanlı/örgün eğitim düzeninde yüksek öğretim kurumuna kayıt yaptırmış olmak.
  2. Doktora ve araştırma bursları dışında, 26 yaşından büyük olmamak.
  3. Askerlik ile ilişkisi olmamak.
  4. Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, herhangi bir firma veya kuruluşta daimi eleman olarak çalışmıyor olmak.
  5. Başka bir kurumdan maaş, ücret veya burs almıyor olmak.
  6. Başarılı bir öğrenci olmak. (100 üzerinden en az 75, 4,00 üzerinden en az 3,00 ortalamaya sahip olmak).
  7. Kazandığı okul giriş puanını ve son ders yılında aldığı ders notlarını, kayıt yaptırdığına dair ilgili okuldan alacağı belgeleri ibraz etmek.
  8. Adli sicilde kaydı bulunmamak.
  9. Kimsesiz ve aynı zamanda mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi durumu elverişli olmayan ailelerin çocuklarına burs verilmesi esas olup, burs verilecek öğrenci sayısının sınırlı olması durumunda, başarı derecesi yüksek olan adaylara öncelik tanınır.
  10. Aile durumu, (Yetim, Öksüz veya Anne-Baba ayrı olan öğrencilere öncelik tanınır).

Aktaş Eğitim Vakfı Bursu  internet sitesi üzerinden başvurmak için burayı tıklayınız

Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı