Kredi

Anında Kredi Çekme

Anında Kredi Çekme Detayları

Anında kredi çekme Bilindiği üzere birçok vatandaş çeşitli nedenlerden dolayı anında kredi çekme ihtiyacı duymaktadır. Anında kredi veren bankalar da bunun için herkes kredi alarak ihtiyacını gidermek istemekte. Bu yazımızda “anında kredi çekme” konusu hakkında bilgilendirme yapmak istedik.

İnternet Üzerinden Anında Kredi Çekme

Anında kredi çekme ve internet üzerinden anında kredi alabilmek için öncelikle kredi notunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Çok düşük kredi notuna sahip olanların internet üzerinden kredi başvuru yapmasını tavsiye etmiyoruz. Ret alma ihtimali yüksektir. İnternet üzerinden her kredinin olumsuz sonuçlanması kredi notunu düşürmektedir. Bu önemli bir durumdur.

Anında kredi çekme işlemi yapmak için Kredi notunuz yüksek ise, bankaların birçoğu internet üzerinden kolay bir şekilde krediyi onaylamaktadır. Kredi başvuru yapacağınız banka da eğer vadesiz banka hesabınız bulunuyorsa krediniz onaylandığı an , hesabınıza yatmaktadır. Eğer hesabınız yoksa, o bankanın en yakın şubesine gidip kredinizi nakit olarak çekebilir veya banka hesabı açtırabilirsiniz.

Anında kredi çekme işlemlerinde İnternet üzerinden çekeceğiniz kredi miktarı önemlilik arz etmektedir. Örneğin; Aktifbank kolay Kredi , sigortalı çalışanlara 2.000-3.000 TL gibi belli bir miktara kadar olan kredi ihtiyaçlarını anında onaylamaktadır. Fakat kara liste de ve çok düşük kredi notunuzun olmaması gerekli. Kredi notunuz çok iyi değilse , internetten kredi başvurusu yapmayın. Sistem sizin geçmişte yaptığınız tüm borçlarınızı , ödemelerinizi kontrol etmekte olup olumsuz bir durumda anında ret vermekte. Ancak bankada aracılığıyla başvurularda normal kredi notu ile kredi temsilcisine bu krediyi rahatlıkla ödeyebileceğinize dair bir izlenim yaratabilir , insiyatif kullanmasını sağlayabilirsiniz.

aninda-kredi-cekme-nasil-yapilir

Anında kredi çekme ve İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Yapmak için

Ad, Soyad, TC Kimlik No, Cep Telefonu No, Doğum tarihi bilgileri gerekmektedir. Kredinin nasıl sonuçlandığı cep telefonunuza mesaj olarak gelmektedir.

Anında kredi çekme istiyorum Kredi Notum Çok Düşük Olmadığı Halde İnternetten Kredi Alamadım

İnternetten başvuru yapıldığında kredi notu iyi olduğu halde olumsuz sonuçlar olabilmektedir. Kesinlikle internet üzerinden aynı veya başka bir bankadan 2.bir kredi başvurusu yapmamalısınız. Bu durum kredi notunuzu düşürür ,kredi almanızı zorlaştırır. Bunun yerine bölgenizdeki bankaların kredi temsilcileri ile yüz yüze görüşme yapmalısınız. Eğer en az 50 bin 100 binlik kredi talepleriniz varsa yine internet üzerinden başvuru yapmayın. Kredi notunuz en iyi durumda olsa bile rakamlar yüksek olduğu için internet üzerinden verilmeyebilir.

Anında Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Nasıl Artar?

Anında kredi çekme işleminde ekonomik sıkıntılarımıza çare olan krediler için bankaların koyduğu bir ölçüt olan kredi notu, düşük olduğunda kredi almamızı zorlaştıran bir unsurdur. Düzenli ödeme, kart kullanımı ve birkaç basit plan ile kredi almayı kolaylaştırabilirsiniz.

Anında kredi çekme yapabilmek için bütçenizi ayarlayın

Anında kredi çekme ve Kredi notunu yükseltmenin en kolay kolu bir kredi kartı kullanmaktır. Fakat aldığınız kredi kartını düzenli ödemezseniz kredi notunuzda yükselme olmaz. Ödemeleriniz aksadıkça kredi notunuz yükselmeyecek, aksine düşecektir. Kredi kartı ödemelerini bütçenize göre ayarlamak düzenli ödemede fayda sağlayacaktır. Bütçeyi planlamadığınız için kart borcunuzu ödemeyi aksatıyorsanız, kredilerin vadelerini veya taksitleri uzatmalısınız. Vade farklarından dolayı ödeyeceğiniz toplam miktar artsa da her ay daha az ödeyeceğinizden dolayı ödemeleri aksatmazsınız. Bu da kredi notunuzun artması demektir.

Anında Kredi Çekme İçin Ödemede Planlamanın Önemi

Anında kredi çekme ihtiyacınız var ve eğer birçok kredi borcunuz varsa, gelir-gider dengesini zorlaştıracağından ve aylık ödemelerinizi zorlayacağından dolayı hepsini tek kredi altında birleştirmelisiniz. Böylelikle her ay tek bir yere ödeme yapmış olursunuz, takip etmesi ve yönetmesi daha kolay olur. Aylık ödemeyi düşürmek için de vade sürenizi uzatabilirsiniz. Daha düzenli ve aksatılmayan ödemeler kredi notunuzu büyük oranda olumlu etkiler. Bankalar 1 gün geciken ödemeyi dahi önemserler. Dolayısıyla bir gün gecikme de kredi notunuzu oldukça düşürür. Gelir tarihinizde tutarlılık yok ise veya gelir tarihiniz ve kredi ödeme tarihiniz uyuşmazlık yaşıyorsa, bunu önceden planlamalı ve bankanızla görüşmelisiniz. Böylece kredi ödemeniz gecikmez ve kredi notunuz düşmez.

Anında Kredi Çekme ve Kredinizin Takibe Düşmesi

Anında kredi çekme konusunda “Kredi notu nasıl artar?” sorusunun da cevabını verdiğimize göre sıra açıkta olan kredinizin notunuzu düşürmesini engellemek. Ödemekte olduğunuz krediler kanuni takibe düştüyse ilk yapmanız gereken takipte olan kredinizi kapatmaktır. Bankalar müşterilerinin kredilerinin takibe düşmesini istemez. Çünkü takipteki krediler bankaya piyasada olan güvenin azalmasına neden olur. Takibe alınan bir kredi, kredi notunuzun yükselmesini durdurur. Bankanızla görüşmeli ve yapılandırma talebinde bulunmalısınız. Bu süreçte banka avukatı veya banka sizinle iletişime geçecektir. Yapılan görüşmelerde pazarlık geçerli olduğundan mutlaka pazarlık etmelisiniz. Taksit ve faiz indirimi talebinde bulunmalısınız. Böylelikle takibe düşmüş borcunuzdan bütçenize uygun olarak kurtulabilirsiniz.

 

 

 

 

Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı