Başbakanlık VGM 2019-2020 Burs Başvuruları Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilköğrenim, orta öğrenim ve lise öğrencilerine verilen “Orta öğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yüksek öğrenim Bursu” için başvurular, 2019-2020 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında online olarak alınacaktır. Bu eğitim döneminde Vakıflar Genel Müdürlüğünce yabancı uyruklu yüksek öğrenim öğrencilerine verilen eğitim yardımı için başvurular da internet üzerinden alınacak olup başvuru tarihleri aşağıdaki gibidir.

2019-2020 eğitim öğretim döneminin başvuru tarihleri açıklandı. 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2019-2020 EĞİTİM DÖNEMİ BURS BAŞVURU TARİHLERİ​​ ​
BaşlangıçBitiş
Ortaöğrenim Bursu17 Eylül 201917 Ekim 2019
Yükseköğrenim Bursu15 Eylül 201930 Ekim 2019
Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu15 Eylül 201930 Ekim 2019

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin, Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Burs başvurularının doğru bir şekilde yapılabilmesi için aşağıdaki hususlara DİKKAT edilmesi gerekmektedir.

 • Başvurular mutlaka bilgisayardan yapılmalıdır. Cep telefonu ya da tabletten başvuru yapılmamalıdır.
 • Doğru ve kolay başvuru yapmak için başvuru yapmadan Başvuru Kılavuzları mutlaka okunmalıdır.
 • Başvuru formunda nüfus bilgilerinizi girebileceğiniz ekran açılmıyorsa, internete girdiğiniz yerdeki güvenlik ürünleri/cihazları formların açılmasını engelleyebilmektedir. Özellikle kamu kurumlarından yapılan başvurularda bu sıkıntı yaşanabilmektedir.  Kurumunuzun Bilgi İşlemi ile görüşmek ya da Kurum dışından başvuru yapmak sorunu çözecektir.
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursları Kredi Yurtlar Kurumunun (KYK) burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından açıklanmaktadır. KYK bursu almaya hak kazanan öğrencilerin Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs başvurusu iptal edilir. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları iptal edilmez.

About admin

Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir konu olursa iletişime geçmek için iletişim sayfasını kullanabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!

Check Also

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) Bursu

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının çocuklarına destek için burs …

14 comments

 1. Ben şuan burs alıyorum krediye döner ise bu burs başvurusunda bulunabuliyormuyum acaba ?

  • Her vakıf kendi tutarını belirlemektedir. Vakıflarla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Yaklaşıl olarak devlet bursu ile paralel bir ücret verilmektedir.

 2. nerden başvurabiliyoruz

  • Merhaba arama kısmında ilinizi bulup burs veren Vakıfları seçin ve size yakın vakıflarla bizzat gidip başvuru formlarını alarak yapabilirsiniz

 3. Gecen sene 1.donem burs aldım ikinci dönem farklı bölüme geçiş yaptığım için bursum kesildi acaba tekrardan başvuru yapsam burs çıkar mı bana başka yerden burs almıyorum

 4. Diğer ülkelerden de başvuru yapabilirmiyiz?

 5. melih can sarıkaya

  başbakanlık bursuna nasıl baş vurabilirim

 6. BAŞVURU YAPIYORUM ÇOK DİKKAT ETTİĞİM HALDE NEDEN KİMLİK BİLGİLERİNE ULAŞILAMIYOR DİYOR SİZDE DE BÖYLE BİR DURUM OLUYOR MU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir