Yabancı Burslar

Burs ve Kredinin İptal Olması Sık Sorulan Sorular

Burs ve kredilerin iptal olması hakkında sık sorulan soruları Fikir sahibi olmak istenilen soruları burada derledik ve cevaplarıyla birlikte sizlere yardımcı olmak için yayınladık.

Başbakanlık bursu ve krediye başvuru yaparken yanlış bilgi verdim bu durumda bana hiçbir şey çıkmaz mı yoksa öğrenim kredisi mi çıkar?-Başvuru sürecinde yanlış bilgi beyan ederseniz size öğrenim kredisi çıkacaktır. Burs çıkması durumunda bile tespit edildiği anda bursunuz iptal edilecektir.

Ben üniversite 2. sınıf öğrencisiyim gelecek yıl kardeşim de üniversiteye başlayacak kendim burs alıyorum ona da burs çıkar mı?
-Ailenizin ekonomik durumuna göre iki kardeş de burs alabilir yani iki kardeşe de burs çıkmaz diye birşey yok.

Kendi bulunduğum ilin üniversitesinde okumak istiyorum eğer öyle olursa burs veya kredi sana çıkmaz diyorlar bu konuda sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum?
-Kendi bulunduğunuz ilde okursanız burs veya kredi çıkmasında bir sakınca yoktur.
Üniversitede hazırlık sınıfını okuyunca da burs veya kredi veriyorlar mı?
-Burs veya kredinin ödeme süresi 4 yıldır. Hazırlık sınıfından itibaren size burs ödemesi yapılır fakat 4 yıl sonra kesilir.Hazırlık+4 yıl öğrenim gören birisine son sınıfında ödeme yapılmayacaktır.

Bir üniversiteyi bitirdim tekrar üniversite okumak istiyorum burs veya kredi yine verilir mi?
-İkinci üniversiteyi okuyunca burs-kredi alamazsınız.
Sigortalı bir işte ne kadar süre çalışırsam bursum kesilir?
-Sigortalı çalışmak burs için iptal sebeplerinden birisidir. Ne kadar süre çalışmanız gerektiğini bilmiyorum ama her ihtimale karşın siz önleminizi alın.

Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı