Burs Veren Vakıflar

Çanakkale’de Burs Veren Kurumlar-2020 Güncel Liste

Çanakkale’de burs veren kurumları inceleyeceğimiz bu yazımızda, Çanakkale’de il ve ilçelerinde Burs veren vakıf ve kurumlara değineceğiz.

Birçok kişi Çanakkale’de üniversite öğrencilerine burs veren kurumları şu günlerde araştırma içerisine Girmiştir. Bizde sizler için Çanakkale’deöğrenci burslarını araştırarak Çanakkale’de burs veren vakıfları aşağıda tablo halinde yer verdik. Öncelikle belirtmekte de fayda var,

  • Bunlardan birinci husus bazı burs veren vakıflar; üniversite öğrencilerine burs ya da lise öğrencilerine burs olarak ayrı kontenjanlar açmaktadır.
  • İkinci husus olarak her vakıf bir ya da iki dönem olarak burs başvuruları açmakta sadece bu dönemlerde burs başvurularını kabul etmektedir. Başvuru tarihlerini geçirmezseniz burs alma şansınız artacaktır.
  • Üçüncü olarak, başarı durumunuzu gösteren Transkript dökümü isteyebilirler. Eğer trankript notlarınız iyi ve zayıf dersiniz yoksa burs başvurularını değerlendirirken üst sıralarda olacaksınız.
  • Dördüncü husus ise ihtiyaç sahiplerini belirlemek için ailenizin Bordo Dökümünü isteyebilirler. Eğer ailenizin gelir durumu iyi ise başvuran adaylar arasında son sıralarda yer alabilirsiniz. Bu gibi pek çok önemli noktalar vardır.

Zorlu bir eğitim öğretim yılı daha başlamak üzere. Şimdiden burs veren vakıfları araştırarak önümüzdeki eğitim öğretim döneminde bursiyer olabilirsiniz. Birden fazla kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Sonuçta hangi kurum veya vakıftan burs alacağınızın garantisi yok.

Aşağıda yer alan listelerdeki kurum ve vakıfları ziyaret ederek burs başvuru forumunu doldurmanız burs başvurusu için yeterli olacaktır.

Aşağıda yer alan Burs Veren Vakıfların listesi; https://www.vgm.gov.tr/vakiflar/sayfalar/burs-veren-vak%c4%b1flar.Aspx URL adresi üzerinden alınmıştır. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve admin@krediburs.com Adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan 3000+ vakıf bulunduğundan tet tek kontrol etme şansımız olmamıştır. Aralarında FETO-PYD terör örgütüne ait olan vakıflar olabilir. Gördüğünüz yasaklı vakıfları da bu mail adresinden bize bildirirseniz listemizden kaldırmamıza yardımcı olursunuz.

Çanakkale’de Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2020

Vakıf AdıAdresiİl İlçe
BİGA SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI (BİSEV)CUMHURİYET MAH OSMAN BABİ SOK NO: 43 17200 BİGA /ÇANAKKALE ÇANAKKALE / BİGA
GELİBOLU VAKFIYAZICIZADE ZÜBEYDE HANIM CADDESİ PARK KAHVESİ BAHÇESİ TURİZM ENFORMASYON BÜROSU 17500 GELİBOLU /ÇANAKKALE ÇANAKKALE / GELİBOLU
HÜSEYİN AKİF TERZİOĞLU ŞEVKAT YUVASI VAKFI– – İSMETPAŞA HASAN MEVSUF NO: 45 / KAT 1 17100 MERKEZ /ÇANAKKALE ÇANAKKALE / MERKEZ
KUZU EĞİTİME DESTEK VAKFIKEPEZ BELDESİ HAMİDİYE MH. FATİH CD. NO: 35 / 4 17110 MERKEZ /ÇANAKKALE ÇANAKKALE / MERKEZ
SEYYİD ONBAŞI KÜLTÜR EĞİTİM VAKFIBARBAROS MH. HÜSNÜ KILKIŞ SK. NO: 31 / 3 17100 MERKEZ /ÇANAKKALE ÇANAKKALE / MERKEZ
ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM SAĞLIK VE BİLİMSEL ARAŞTIRMA VAKFICEVATPAŞA MAHALLESİ VELİ YAŞİN CADDESİ NO: 41 / 1 MERKEZ /ÇANAKKALE ÇANAKKALE / MERKEZ
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ GELİŞTİRME VAKFIŞEKERPINAR TACETTİN ASLAN ÇOMÜ İLAHİYAT FAKÜLTESİ UYGULAMA CAMİİ CAMİ AVLUSU NO: 10 MERKEZ /ÇANAKKALE ÇANAKKALE / MERKEZ
ÇANAKKALE SPASTİK ÖZÜRLÜ ÇOCUKLAR EĞİTİM VAKFIBARBAROS TROYA CAD. ÇANAKKALE BELEDİYESİ ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZİ OKULU NO: 16 17020 MERKEZ /ÇANAKKALE ÇANAKKALE / MERKEZ

Çanakkale’de burs veren vakıflar dernekler yukarıda listelenmiştir. Bunun haricinde ikametiniz olan yer veya okuduğunuz yerde burs veren vakıflara da başvuru yapmanız burs alma ihtimalini de güçlendirecektir. Burs başvuru yaparken bunu dikkate almalısınız.

Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı