Kredi

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

 

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı ile ilgili bilgileri vereceğimiz bu yazımızda, İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı başvuru nasıl yapılır, limitleri nedir gibi bilgileri vereceğiz.1923 yılında Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan İş Bankası, öğrencilere düşük faizli ve aidatsız kredi kartı ile destek vermeye devam ediyor.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Nedir?

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı 2020 yılının Şubat ayında İş’te Üniversiteli programının sona ermesine istinaden; İş Bankası, öğrencilere ve yükseköğretim kurumlarından yeni mezun olan gençlere Maximum Genç Kredi Kartı ile aidatsız, yüksek limitli ve nakit avans imkânı bulunan kredi kartı veriyor.

 

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı yani Maximum Genç Kredi Kartı’ndan Kimler Faydalanabilir ?

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı olan Maximum Genç Kredi Kartı’ndan Kimler Faydalanabilir? sorusunun cevabı ise İş bankasının öğrencilere ve gençlere özel olarak hizmete açtığı Maximum Genç’e başvurabilmek için ilk şart 25 yaşını doldurmamış olmak. 18-25 yaş arası olan, öğrencilik hayatı devam eden veya yeni mezun olmuş olan herkes İş Bankası Maximum Genç Kredi Kartı’na başvuru yapabilir.

 

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı olan Maximum Genç Kredi Kartı’nın Faiz, Masraf ve Ücretleri Neler ?

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı ve İş Bankası öğrencilerden bu kredi kartı için ilk yıl “yıllık kart ücreti” , “aidat” gibi masraflar kesmiyor. İkinci sene için yıllık kart ücreti kesintisi yapılıyor ancak öğrenciliğinin devam ettiğini bankaya bildiren öğrenciler mezun olana dek yıllık kart ücretinden muaf tutuluyor. Maximum Genç Kredi Kartı’na sahip olanlar alışveriş işlemleri için %1.25 oranında faiz uyguluyor.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Nakit Avans İmkanı

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı yani Maximum Genç Kredi Kartı’na sahip olan gençler, hem nakit avans hem taksitli nakit avans kullanabiliyor. Nakit avans limitleri kredi kartı limitine göre belirleniyor. Dileyenler kredi kartı limitinin %50’si kadar tutarı nakit avans veya taksitli nakit avans olarak kullanabiliyor.

 

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı’na Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı için  “Maximum Mobil”, “İşCep” veya “İş Bankası şubeleri” üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Pandemi sebebiyle İş Bankası şubeleri saat 10:00 – 17:00 arası hizmet vermeye devam ediyor. Öğrenci kredi kartına sahip olmak için GENC yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazarak 4402’ye kısa mesaj göndererek ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

is-bankasi-ogrenci-kredi-karti-basvuru

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı’na Görüntülü Görüşme İle Başvuru

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı olan Maximum Genç Kredi Kartı’na şubeye gitmeden de başvuru yapmak mümkün. İşCep uygulamasını indirip “Müşteri Olmak İstiyorum” adımlarını takip ederek çıkan formları doldurabilir, akabinde müşteri temsilciniz ile görüntülü görüşme sağlayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra kredi kartınız posta yoluyla size ulaştırılacaktır.

 

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Maximum Genç Kredi Kartı Limiti Ne Kadar ?

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı için İş Bankası, öğrenci olmayıp yeni mezun olan gençlere “gelir durumuna göre” limit belirliyor. Öğrencilerin kredi kartı limitleri ise 2.000 ₺’yi aşmayacak şekilde banka tarafından belirleniyor.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartının Ödenememesi Hâlinde Ne Olur ?

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı ve Diğer tüm banka kredi ve kredi kartlarında olduğu gibi öğrenci kredi kartlarında da ödemenin gecikmesi hâlinde uygulanan yaptırımlar mevcuttur. Son ödeme tarihinizin aksaması hâlinde bu durum 5 yıl boyunca kredi sicilinizde görünür. Bu durum kredi notunuzu etkiler ve diğer bankalardan kredi hizmeti almanızı güçleştirir. Kredi kartı ekstresinin arka arkaya üç dönem boyunca asgari ödeme tutarının altında ödenmesi veya hiç ödenmemesi hâlinde hesaplarınız hakkında yasal takip işlemi başlatılır.

 

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı ve Diğer Öğrenci Kredi Kartları İçin Yasal Takip Nedir ?

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı ve diğer tüm kartlarda Üç hesap dönemi boyunca ödenmeyen borçlar yasal takibe alınır ve banka yetkilileri sizi arayarak durumu belirtir. Banka insiyatifine bağlı olarak tarafınıza yeniden bir süre verilir. Bu süre içerisinde ödeme yapılmaması hâlinde hakkınızda haciz işlemleri başlatılır. Öğrencilerin en sık karşılaştığı haciz yöntemi ise “Maaş Haczi” yöntemidir. İşe girmeniz hâlinde işvereninize icra yazısı gönderilir ve maaşınızın dörtte birinin kesilerek icra dairesinin banka hesaplarına yatırılması talep edilir. İşveren sizin adınıza maaşınızın yüzde yirmi beşini alacaklı bankaya öder. Borcun bitmesi hâlinde icra dairesine dilekçe yazılarak dosya kapatılır. Bu durum sicilinizde beş yıl boyunca görünmeye devam eder ve kara listede adınız görünür.

 

Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı