İstanbul'da Burs

İstanbul Güngören’de Burs Veren Kurumlar-2019 Güncel Liste

İstanbul Güngören’de burs veren kurumları inceleyeceğimiz bu yazımızda, İstanbul Güngören’de il ve ilçelerinde Burs veren vakıf ve kurumlara değineceğiz.

1-Burslara Kimler Başvurabilir?

Ortaokul, Lise, Üniversite ve yüksek öğretimde eğitim gören, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, eğitim hayatında başarılı ve yüz kızartıcı suçları bulunmayan maddi desteğe ihtiyacı olan, her birey başvuru yapabilir.

Birçok kişi İstanbul Güngören’de üniversite öğrencilerine burs veren kurumları şu günlerde araştırma içerisine Girmiştir. Bizde sizler için İstanbul Güngören’de öğrenci burslarını araştırarak İstanbul Güngören’de burs veren vakıfları aşağıda tablo halinde yer verdik. Öncelikle belirtmekte de fayda var,

 • Bunlardan birinci husus bazı burs veren vakıflar; üniversite öğrencilerine burs ya da lise öğrencilerine burs olarak ayrı kontenjanlar açmaktadır.
 • İkinci husus olarak her vakıf bir ya da iki dönem olarak burs başvuruları açmakta sadece bu dönemlerde burs başvurularını kabul etmektedir. Başvuru tarihlerini geçirmezseniz burs alma şansınız artacaktır.
 • Üçüncü olarak, başarı durumunuzu gösteren Transkript dökümü isteyebilirler. Eğer trankript notlarınız iyi ve zayıf dersiniz yoksa burs başvurularını değerlendirirken üst sıralarda olacaksınız.
 • Dördüncü husus ise ihtiyaç sahiplerini belirlemek için ailenizin Bordo Dökümünü isteyebilirler. Eğer ailenizin gelir durumu iyi ise başvuran adaylar arasında son sıralarda yer alabilirsiniz. Bu gibi pek çok önemli noktalar vardır.

2-Burs Başvuru Şartları

I- TC Vatandaşı olmak,

II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı birey olmak.

III- Maddi durumu iyi olmayıp, desteğe ihtiyaç duymak ve herhangi bir kurum yada kuruluştan ücret ve maaş almıyor olmak.

IV- Başarı Koşulları:

– Ara sınıflar için başarısız dersi olmamak ve genel net ortalaması 4 üzerinden en az iki buçuk (Yüz üzerinden not verilen üniversitelerde en az altmış) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olsa bile üçten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz).

– Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için, fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak.
krediburs.com

V- Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Zorlu bir eğitim öğretim yılı daha başlamak üzere. Şimdiden burs veren vakıfları araştırarak önümüzdeki eğitim öğretim döneminde bursiyer olabilirsiniz. Birden fazla kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Sonuçta hangi kurum veya vakıftan burs alacağınızın garantisi yok.

Aşağıda yer alan listelerdeki kurum ve vakıfları ziyaret ederek burs başvuru forumunu doldurmanız burs başvurusu için yeterli olacaktır.

Aşağıda yer alan Burs Veren Vakıfların listesi; https://www.vgm.gov.tr/vakiflar/sayfalar/burs-veren-vak%c4%b1flar.Aspx URL adresi üzerinden alınmıştır. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve admin@krediburs.com Adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan 3000+ vakıf bulunduğundan tet tek kontrol etme şansımız olmamıştır. Aralarında FETO-PYD terör örgütüne ait olan vakıflar olabilir. Gördüğünüz yasaklı vakıfları da bu mail adresinden bize bildirirseniz listemizden kaldırmamıza yardımcı olursunuz.

3-İstanbul Güngören’de Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2019

AKSEKİLİ MEHMET USLU EĞİTİM SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET VAKFIMERTER TEKSTİL MERKEZİ FATİH CADDESİ FATİH CADDESİ NO: 15 / 1 34100 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
ALUÇLU KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI(AKEV)GENÇOSMAN MAH. EŞREF BİTLİS CAD. NO: 63 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
BEHRAM CANSIZOĞLU İLİM VE KÜLTÜR VAKFIMARAŞAL ÇAKMAK MAH. AZAK SK. NO: 38 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
BELEN KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIGÜNEŞTEPE KUZGUN NO: 6 / 1 34164 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
BEYAZEL VAKFIGENÇOSMAN MAH. ÇİNÇİNDERE CAD. NO: 91 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
ÇİVRİLLİLER EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI (ÇEVAK)ALİ RIZA GÜRCAN CD. MURATLI SK. NO: 19 / B GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
DERNEKPAZARI KÖYLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI– – HAZNEDAR MAH. SEYRAN SOKAK NO: 2 / 5 34160 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
ECZACILAR EĞİTİM SAĞLIK KÜLTÜR SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA VAKFI (ECZACILAR VAKFI)A.NAFIZ GÜRMAN MAH. GÜNDOĞDU SOK.İNAN APRT.A 3/2 BLOK NO: 46 / 1 34173 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
FIRAT EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA VAKFIMEHMET NESİH ÖZMEN FATİH CD. / LİMON SK. NO: 18 34173 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
HİCRET İLİM VE YARDIMLAŞMA VAKFIHAZNEDAR MH. KINALI CD. NO: 72 / 8 34160 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
HİLAL EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFIHAZNEDAR İLKYUVA CADDESİ NO: 3 / A GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
HÜSEYİN KOCACIK KÜLTÜR DOSTLUK VE YARDIMLAŞMA VAKFIGÜNEŞTEPE MH. NECİP FAZIL KISAKÜREK CAD.KUZGUN SK. NO: 1 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
KARAHALLILAR VAKFIM.NESİH ÖZMEN MH. MEHMET AKİF CAD.BOZKIR İŞ HANI NO: 14 / 3 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
MERTER KERESTECİLER SİTESİ GÜZELLEŞTİRME EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIMERTER KERESTECİLER SİTESİ M.NEZİHİ ÖZMEN MAH KIZILAĞAÇ SOKAK NO: 8 / A GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
REMZİ GÜR EĞİTİM KÜLTÜR SAĞLIK VE SOSYAL HİZMETLER VAKFIKERESTECİLER SİTESİ KIZILCIK SOKAK NO: 23 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
SANCAKTEPE KÜLTÜR SAĞLIK ÇEVRE VE HİZMET VAKFI (SANCAKTEPE HİZMET VAKFI)SANAYİ MAHALLESİ SANCAKTEPE FERAH SK NO: 22 34165 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
SÖĞÜTLÜ YAYLA VAKFISANAYİ MAH. MURATPAŞA CADDESİ NO: 24 34000 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
UĞURLU HAYIRSEVERLER EĞİTİM SAĞLIK VE ÇEVRE VAKFIAKINCILAR ATA NO: 28 / 30 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN
ÜÇPINAR İLİM VE HİZMET VAKFIMERKEZ MH. BAYRAMPAŞA CD NO: 35 GÜNGÖREN /İSTANBULİSTANBUL / GÜNGÖREN

4-Burs Başvurusunda İstenen Belgeler

İstanbul Güngören’de karşılıksız burs veren vakıflar ve kurumlar genellikle her kurum/vakıf kendi sitesi üzerinde “Burs başvuru formu” yayınlamaktadır. Burs başvurularında istenilen belgeler genel olarak şunlardır.

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Ayrıca nüfus müdürlüğün veya muhtarlıktan alınmış vukuatlı nüfus dökümü.
 • Ayrıca aile adresini gösterir ikametgah belgesi.
 • Eğitim öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi.
 • Öğrenci adına açılmış bankamatik hesabını gösteren hesap cüzdanı fotokopisi.
 • Ailenin finansal durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka extresi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)…
 • Ara sınıflarda öğrenim gören öğrenciler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
 • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini..

Gibi belgeler istenmektedir. Bunun nedeni burs verirken değerlendirme kriterlerine göre sıralama yapmak için kullanılmaktadır. Peki burs verirken ihtiyaç sahipleri neye göre belirleniyor derseniz aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

5-Burs Verilecek Kişilerin Seçimi

İstanbul Güngören’de burs alacağınız kurum tarafından bir komisyon kurulacaktır. Bu burs komisyonu bursiyerler arasından yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişileri seçip belirli kriter (maddi olanak,başarı) ile sıralama yaparak asıl ve yedek üye belirlenecektir. Kazanan asıl ve yedek üyeler kurumun sitesinde ilan edilecek ve süreç ona göre devam edecektir. Eğer asıl üye eksik evrak vs tamamlamaz veya süreyi geçirirse sıra yedek üyelerden devam edecektir.

6-Burslar Ne Zaman Ödenmeye Başlanır?

İstanbul Güngören’de burs veren şirketler ve kurumlar, burs komisyonunun sonuçları ilanından sonra, gerekli belgeleri tamamlaması için 1 aylık süre tanınır. Bu süreçte eksiklerini gideren adaylara en geç bir ay içinde (kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir) ödeme yapmaya başlanır. Vakıflar ve şirketler 9 ay boyunca burs vermeye devam etmektedir. Yaz tatilinde burs verilmemektedir.

7-Burs Ne Zaman Kesilir

Her şirket ve vakıf-kurum kendi belirlediği dönem kadar vermektedir. Bazı şirketler 12 ay bazıları ise 9 ay olarak burs ilanında belirtir. Genellikle 9 ay süre ile burs vermekte olup burslar 9 ayın hitamı olan Haziran-Temmuz ayında kesilmektedir.

8-Sonuç

İstanbul Güngören’de burs veren vakıflar dernekler yukarıda listelenmiştir. Bunun haricinde ikametiniz olan yer veya okuduğunuz yerde burs veren vakıflara da başvuru yapmanız burs alma ihtimalini de güçlendirecektir. Burs başvuru yaparken bunu dikkate almalısınız.

Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı