İstanbul'da Burs

İstanbul Maltepe’de Burs Veren Kurumlar-2019 Güncel Liste

İstanbul Maltepe’de burs veren kurumları inceleyeceğimiz bu yazımızda, İstanbul Maltepe’de il ve ilçelerinde Burs veren vakıf ve kurumlara değineceğiz.

1-Burslara Kimler Başvurabilir?

Ortaokul, Lise, Üniversite ve yüksek öğretimde eğitim gören, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, eğitim hayatında başarılı ve yüz kızartıcı suçları bulunmayan maddi desteğe ihtiyacı olan, her birey başvuru yapabilir.

Birçok kişi İstanbul Maltepe’de üniversite öğrencilerine burs veren kurumları şu günlerde araştırma içerisine Girmiştir. Bizde sizler için İstanbul Maltepe’de öğrenci burslarını araştırarak İstanbul Maltepe’de burs veren vakıfları aşağıda tablo halinde yer verdik. Öncelikle belirtmekte de fayda var,

 • Bunlardan birinci husus bazı burs veren vakıflar; üniversite öğrencilerine burs ya da lise öğrencilerine burs olarak ayrı kontenjanlar açmaktadır.
 • İkinci husus olarak her vakıf bir ya da iki dönem olarak burs başvuruları açmakta sadece bu dönemlerde burs başvurularını kabul etmektedir. Başvuru tarihlerini geçirmezseniz burs alma şansınız artacaktır.
 • Üçüncü olarak, başarı durumunuzu gösteren Transkript dökümü isteyebilirler. Eğer trankript notlarınız iyi ve zayıf dersiniz yoksa burs başvurularını değerlendirirken üst sıralarda olacaksınız.
 • Dördüncü husus ise ihtiyaç sahiplerini belirlemek için ailenizin Bordo Dökümünü isteyebilirler. Eğer ailenizin gelir durumu iyi ise başvuran adaylar arasında son sıralarda yer alabilirsiniz. Bu gibi pek çok önemli noktalar vardır.

2-Burs Başvuru Şartları

I- TC Vatandaşı olmak,

II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı birey olmak.

III- Maddi durumu iyi olmayıp, desteğe ihtiyaç duymak ve herhangi bir kurum yada kuruluştan ücret ve maaş almıyor olmak.

IV- Başarı Koşulları:

– Ara sınıflar için başarısız dersi olmamak ve genel net ortalaması 4 üzerinden en az iki buçuk (Yüz üzerinden not verilen üniversitelerde en az altmış) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olsa bile üçten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz).

– Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için, fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak.
krediburs.com

V- Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Zorlu bir eğitim öğretim yılı daha başlamak üzere. Şimdiden burs veren vakıfları araştırarak önümüzdeki eğitim öğretim döneminde bursiyer olabilirsiniz. Birden fazla kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Sonuçta hangi kurum veya vakıftan burs alacağınızın garantisi yok.

Aşağıda yer alan listelerdeki kurum ve vakıfları ziyaret ederek burs başvuru forumunu doldurmanız burs başvurusu için yeterli olacaktır.

Aşağıda yer alan Burs Veren Vakıfların listesi; https://www.vgm.gov.tr/vakiflar/sayfalar/burs-veren-vak%c4%b1flar.Aspx URL adresi üzerinden alınmıştır. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve admin@krediburs.com Adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan 3000+ vakıf bulunduğundan tet tek kontrol etme şansımız olmamıştır. Aralarında FETO-PYD terör örgütüne ait olan vakıflar olabilir. Gördüğünüz yasaklı vakıfları da bu mail adresinden bize bildirirseniz listemizden kaldırmamıza yardımcı olursunuz.

3-İstanbul Maltepe’de Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2019

AHMET – ZERRİN ELLİALTIOĞLU VAKFIYALI ŞEHİT NEDİM ÖZPOLAT CAD. NO: 10 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
ALTINTEPE İLİM VE İHSAN VAKFIALTINTEPE MAH. GALİPBEY CAD. NO: 43 34840 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
ANADOLU EĞİTİM KÜLTÜR SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM VAKFIFEYZULLAH MAH. BAĞDAT CAD. NO: 346 / A MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
ARDAHAN EĞİTİM VAKFIBAĞLARBAŞI MAHALLESİ KUMRU SOKAK NO: 10 / KAT:4 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
BAYBURT EĞİTİM KÜLTÜR VE HİZMET VAKFIYALI MAHALLESİ İMAMALİ SOKAK NO: 31 / 1 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
BAYRAM VE AYŞE ŞİMŞEK EĞİTİM VE MİLLİ KÜLTÜRE HİZMET VAKFIZÜMRÜTEVLER MAH. MİMOZA SOK. NO: 28 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
BOĞAZİÇİ BEHÇET KEMAL ÇAĞLAR VAKFIALTAY ÇEŞME İSTİKLAL CADDESİ NO: 82 / B MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
EĞİTİM KALPTE BAŞLAR VAKFIALTAYÇEŞME BAĞDAT CAD. NO: 353 / 6 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
ERZURUM GENÇLİK VAKFI (EGVA)YALI MAHALLESİ İSTASYON CADDESİ NO: 22 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
ERZURUMLULAR EĞİTİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA VAKFIYALI İSTASYON NO: 22 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
GSD EĞİTİM VAKFIAYDINEVLER MAH KAPTAN RIFAT SOKAK NO: 3 34854 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
HACEGAN YAKUP SANİ VAKFIALTAYÇEŞME MAH. İSTİKLAL CD.HAYAT SK. NUR APT. NO: 14 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
HALİL-UR RAHMAN ADALET HİZMET VE KÜLTÜR VAKFIALTAYÇEŞME ÖĞRETİR SOKAK NO: 1 / 3 34843 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
HASAN ERGÜVENLİ SOSYAL VE DİNİ HİZMETLER VAKFIFEYZULLAH MAHALLESİ BOSTAN SOKAK NO: 51 / 2 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
İHSAN EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFICEVİZLİ MAH. BAĞDAT CAD. NO: 505 / 7 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
İMDAT VAKFIFEYZULLAH MAHALLESİ ŞEHİT HİKMET ALP CADDESİ NO: 36 / 2 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
İSTANBUL MARMARA EĞİTİM VAKFI (İMEV)MARMARA EĞİTİM KÖYÜ BÜYÜKBAKKALKÖY BÜYÜKBAKKALKÖY YOLU NO: 1 34857 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
İSTANBUL PROTESTAN KİLİSESİ VAKFIALTINTEPE BAĞDAT CADDESİ NO: 85 / 1 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
İYİDERE EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFIALTAY ÇEŞME MAH. BAGDAT CAD. NO: 323 / 3 34854 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
MALTEPE İMAMET HİTABET VE İLMİ ARAŞTIRMALAR VAKFICEVİZLİ MAH. TOROS CAD. NO: 13 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
MALTEPE KÜLTÜR EĞİTİM ÇEVRE VE SPOR VAKFI (MAKSEV)YALI RIHTIM CAD. NO: 10 34844 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
MARMARA ÜNİVERSİTESİ NÖROLOJİK BİLİMLER VAKFIBAŞIBÜYÜK MAH. ATATÜRK CAD. NO:5/B NO: 5 / B MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
MEHMET TERMELİ EĞİTİM VE YARDIM VAKFIGİRNE MH ATATÜRK CAD. ÇİÇEK SOK NO: 5 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
MUTLUHAN EĞİTİM VAKFIALTAYÇEŞME İSTİKLAL NO: 72 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
SANATÇILAR VE SANATSEVERLER VAKFI (SASAV)YALI KÜÇÜKYALI NO: 19 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
ŞAHKULU ARAŞTIRMA EĞİTİM KÜLTÜR VAKFI (ŞAHVAK)ALTINTEPE MAHALLESİ CİHADİYE CAD. ALTINTEPE PALAS APT. NO: 29 / 19 34841 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
ŞÜKRÜ KERİMOĞLU VAKFICEVİZLİ SANAYİ CD. NO: 5 / 1 34846 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
TEKEL ÇALIŞANLARI DAYANIŞMA VAKFIZÜMRÜTEVLER MAH. ADALAR SOK. NO: 15 / 2 34846 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE
TURKCELL VAKFIKÜÇÜKYALI AYDINEVLER İNÖNÜ NO: 20 / B 34854 MALTEPE /İSTANBULİSTANBUL / MALTEPE

4-Burs Başvurusunda İstenen Belgeler

İstanbul Maltepe’de karşılıksız burs veren vakıflar ve kurumlar genellikle her kurum/vakıf kendi sitesi üzerinde “Burs başvuru formu” yayınlamaktadır. Burs başvurularında istenilen belgeler genel olarak şunlardır.

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Ayrıca nüfus müdürlüğün veya muhtarlıktan alınmış vukuatlı nüfus dökümü.
 • Ayrıca aile adresini gösterir ikametgah belgesi.
 • Eğitim öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi.
 • Öğrenci adına açılmış bankamatik hesabını gösteren hesap cüzdanı fotokopisi.
 • Ailenin finansal durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka extresi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)…
 • Ara sınıflarda öğrenim gören öğrenciler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
 • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini..

Gibi belgeler istenmektedir. Bunun nedeni burs verirken değerlendirme kriterlerine göre sıralama yapmak için kullanılmaktadır. Peki burs verirken ihtiyaç sahipleri neye göre belirleniyor derseniz aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

5-Burs Verilecek Kişilerin Seçimi

İstanbul Maltepe’de burs alacağınız kurum tarafından bir komisyon kurulacaktır. Bu burs komisyonu bursiyerler arasından yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişileri seçip belirli kriter (maddi olanak,başarı) ile sıralama yaparak asıl ve yedek üye belirlenecektir. Kazanan asıl ve yedek üyeler kurumun sitesinde ilan edilecek ve süreç ona göre devam edecektir. Eğer asıl üye eksik evrak vs tamamlamaz veya süreyi geçirirse sıra yedek üyelerden devam edecektir.

6-Burslar Ne Zaman Ödenmeye Başlanır?

İstanbul Maltepe’de burs veren şirketler ve kurumlar, burs komisyonunun sonuçları ilanından sonra, gerekli belgeleri tamamlaması için 1 aylık süre tanınır. Bu süreçte eksiklerini gideren adaylara en geç bir ay içinde (kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir) ödeme yapmaya başlanır. Vakıflar ve şirketler 9 ay boyunca burs vermeye devam etmektedir. Yaz tatilinde burs verilmemektedir.

7-Burs Ne Zaman Kesilir

Her şirket ve vakıf-kurum kendi belirlediği dönem kadar vermektedir. Bazı şirketler 12 ay bazıları ise 9 ay olarak burs ilanında belirtir. Genellikle 9 ay süre ile burs vermekte olup burslar 9 ayın hitamı olan Haziran-Temmuz ayında kesilmektedir.

8-Sonuç

İstanbul Maltepe’de burs veren vakıflar dernekler yukarıda listelenmiştir. Bunun haricinde ikametiniz olan yer veya okuduğunuz yerde burs veren vakıflara da başvuru yapmanız burs alma ihtimalini de güçlendirecektir. Burs başvuru yaparken bunu dikkate almalısınız.

Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı