İstanbul'da Burs

İstanbul Pendik’te Burs Veren Kurumlar-2019 Güncel Liste

İstanbul Pendik’te burs veren kurumları inceleyeceğimiz bu yazımızda, İstanbul Pendik’de il ve ilçelerinde Burs veren vakıf ve kurumlara değineceğiz.

1-Burslara Kimler Başvurabilir?

Ortaokul, Lise, Üniversite ve yüksek öğretimde eğitim gören, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, eğitim hayatında başarılı ve yüz kızartıcı suçları bulunmayan maddi desteğe ihtiyacı olan, her birey başvuru yapabilir.

Birçok kişi İstanbul Pendik’te üniversite öğrencilerine burs veren kurumları şu günlerde araştırma içerisine Girmiştir. Bizde sizler için İstanbul Pendik’de öğrenci burslarını araştırarak İstanbul Pendik’de burs veren vakıfları aşağıda tablo halinde yer verdik. Öncelikle belirtmekte de fayda var,

 • Bunlardan birinci husus bazı burs veren vakıflar; üniversite öğrencilerine burs ya da lise öğrencilerine burs olarak ayrı kontenjanlar açmaktadır.
 • İkinci husus olarak her vakıf bir ya da iki dönem olarak burs başvuruları açmakta sadece bu dönemlerde burs başvurularını kabul etmektedir. Başvuru tarihlerini geçirmezseniz burs alma şansınız artacaktır.
 • Üçüncü olarak, başarı durumunuzu gösteren Transkript dökümü isteyebilirler. Eğer trankript notlarınız iyi ve zayıf dersiniz yoksa burs başvurularını değerlendirirken üst sıralarda olacaksınız.
 • Dördüncü husus ise ihtiyaç sahiplerini belirlemek için ailenizin Bordo Dökümünü isteyebilirler. Eğer ailenizin gelir durumu iyi ise başvuran adaylar arasında son sıralarda yer alabilirsiniz. Bu gibi pek çok önemli noktalar vardır.

2-Burs Başvuru Şartları

I- TC Vatandaşı olmak,

II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı birey olmak.

III- Maddi durumu iyi olmayıp, desteğe ihtiyaç duymak ve herhangi bir kurum yada kuruluştan ücret ve maaş almıyor olmak.

IV- Başarı Koşulları:

– Ara sınıflar için başarısız dersi olmamak ve genel net ortalaması 4 üzerinden en az iki buçuk (Yüz üzerinden not verilen üniversitelerde en az altmış) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olsa bile üçten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz).

– Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için, fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak.
krediburs.com

V- Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Zorlu bir eğitim öğretim yılı daha başlamak üzere. Şimdiden burs veren vakıfları araştırarak önümüzdeki eğitim öğretim döneminde bursiyer olabilirsiniz. Birden fazla kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Sonuçta hangi kurum veya vakıftan burs alacağınızın garantisi yok.

Aşağıda yer alan listelerdeki kurum ve vakıfları ziyaret ederek burs başvuru forumunu doldurmanız burs başvurusu için yeterli olacaktır.

Aşağıda yer alan Burs Veren Vakıfların listesi; https://www.vgm.gov.tr/vakiflar/sayfalar/burs-veren-vak%c4%b1flar.Aspx URL adresi üzerinden alınmıştır. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve admin@krediburs.com Adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan 3000+ vakıf bulunduğundan tet tek kontrol etme şansımız olmamıştır. Aralarında FETO-PYD terör örgütüne ait olan vakıflar olabilir. Gördüğünüz yasaklı vakıfları da bu mail adresinden bize bildirirseniz listemizden kaldırmamıza yardımcı olursunuz.

3-İstanbul Pendik’te Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2019

Vakıf AdıAdresiİl İlçe
EDDAİ-EĞİTİM DAYANIŞMA DÜŞÜNCE ARAŞTIRMA İLİM VAKFI (EDDAİ VAKFI)FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ, BEDİÜZZAMAN CADDESİ,EDİRNE SOKAK NO: 2 / 1 34899 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
ERYETİŞ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIDOĞU MAHALLESİ ÇAMLIK SOK. NO: 7 / 0 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
FATİH İLİM VE KÜLTÜR VAKFIŞEHLİ RAMAZANOĞLU ÇUKUROVA NO: 11 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
GEDİK EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFIŞEYHLİ ANKARA CAD. NO: 306 34913 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
GÜNGÖR İLİM VE HİZMET VAKFIALTKAYNARCA MAH. DEYİŞ SOKAK NO: 3 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
HAYIR HASENAT VE EĞİTİM VAKFI (HASEV)Adres yokİSTANBUL / PENDİK
İKİZDERE EĞİTİM VAKFIKURTKÖY HARMANDERE MAH. REYHAN CAD. NO: 54-18 / 8 34912 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
İSMAİL UZUN İLİM HİZMET VE KÜLTÜR VAKFI (UZVAK)AYDOS CAD. KİPTAŞ KONUTLARI H-75 NO: 2 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İLERİ ELEKTRONİK TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME VAKFI (İTÜ. ETA VAKFI)YENİŞEHİR MAH. OSMANLI BULVARI B BLOK NO: 11 / 3 34912 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
KADAKOĞULLARI İLİM VE HİZMET VAKFIDOĞU DEĞERLİ NO: 23 / 1 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
METİN YEREBAKAN VAKFI (MEYEV)YENİŞEHİR KİPTAŞ AYDOS EVLERİ YASEMEN SİTESİ NO: 44 / 0 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
MUSTAFA BAŞATLI İLİM VE EĞİTİM VAKFI (BAŞATLI VAKFI)HARMANDERE MAHALLESİ DEDEPAŞA BULVARI ATLAS PARK B BLOK NO: 24 / 2 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
NETAŞ ÖKSÜZ VE YETİMLERİNİN EĞİTİMİ İÇİN YARDIMLAŞMA VAKFIKURTKÖY YENİŞEHİR MAHALLESİ OSMANLI BULVARI NO: 11 34912 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
PENDİK HASEKİ SAĞLIK EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI (DUMANKAYA VAKFI)YENİ MAHALLE ŞEHİTFETHİ CAD. NO: 3 / 1 81410 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
PENDİK KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA VAKFI (PEKAV)YENİ MAH. ŞEHİT FETHİ CAD. NO: 3 / 1 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
PENDİK LİSESİ EĞİTİM VAKFIBATI HAT BOYU CAD. PENDİK İŞ MERKEZİ NO: 42 / 96 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
POLAR DENİZCİLİK ARAŞTIRMALARI VE EĞİTİMİ VAKFI (PODEV)GÜZEL ALI SAHİLYOLU CADD. NO: 78 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
SEYİT SEYFİ VAKFI (SİSEV)FATİH MAHALLESİ İMAMI AZAM CADDESİ, UÇAR SOKAK NO: 25 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
SULTANLAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIKURTKÖY ŞEYHLİ ANKARA CAD. NO: 344 34906 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
ŞEFKAT İLME VE İNSANLIĞA HİZMET VAKFIVELİBABA MAH. AYDOS CAD. KURTULUŞ SOK. NO: 3 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
TÜRK HEKİMLERİ DAYANIŞMA VAKFI (TURDAV)BATI MAH. SEYİT BURHAN TOPRAK CAD. BUSE SOK. ÖRNEK AP. NO: 3 / 5 34890 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
ULUÇINAR VAKFIYENİ SÜREYYAPAŞA ULUÇINARLAR NO: 9 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK
ZÜMRÜT VAKFIESENYALI MH. HAFIZLAR SK. NO: 5 / 1 PENDİK /İSTANBULİSTANBUL / PENDİK

4-Burs Başvurusunda İstenen Belgeler

İstanbul Pendik’de karşılıksız burs veren vakıflar ve kurumlar genellikle her kurum/vakıf kendi sitesi üzerinde “Burs başvuru formu” yayınlamaktadır. Burs başvurularında istenilen belgeler genel olarak şunlardır.

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Ayrıca nüfus müdürlüğün veya muhtarlıktan alınmış vukuatlı nüfus dökümü.
 • Ayrıca aile adresini gösterir ikametgah belgesi.
 • Eğitim öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi.
 • Öğrenci adına açılmış bankamatik hesabını gösteren hesap cüzdanı fotokopisi.
 • Ailenin finansal durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka extresi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)…
 • Ara sınıflarda öğrenim gören öğrenciler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
 • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini..

Gibi belgeler istenmektedir. Bunun nedeni burs verirken değerlendirme kriterlerine göre sıralama yapmak için kullanılmaktadır. Peki burs verirken ihtiyaç sahipleri neye göre belirleniyor derseniz aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

5-Burs Verilecek Kişilerin Seçimi

İstanbul Pendik’de burs alacağınız kurum tarafından bir komisyon kurulacaktır. Bu burs komisyonu bursiyerler arasından yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişileri seçip belirli kriter (maddi olanak,başarı) ile sıralama yaparak asıl ve yedek üye belirlenecektir. Kazanan asıl ve yedek üyeler kurumun sitesinde ilan edilecek ve süreç ona göre devam edecektir. Eğer asıl üye eksik evrak vs tamamlamaz veya süreyi geçirirse sıra yedek üyelerden devam edecektir.

6-Burslar Ne Zaman Ödenmeye Başlanır?

İstanbul Pendik’de burs veren şirketler ve kurumlar, burs komisyonunun sonuçları ilanından sonra, gerekli belgeleri tamamlaması için 1 aylık süre tanınır. Bu süreçte eksiklerini gideren adaylara en geç bir ay içinde (kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir) ödeme yapmaya başlanır. Vakıflar ve şirketler 9 ay boyunca burs vermeye devam etmektedir. Yaz tatilinde burs verilmemektedir.

7-Burs Ne Zaman Kesilir

Her şirket ve vakıf-kurum kendi belirlediği dönem kadar vermektedir. Bazı şirketler 12 ay bazıları ise 9 ay olarak burs ilanında belirtir. Genellikle 9 ay süre ile burs vermekte olup burslar 9 ayın hitamı olan Haziran-Temmuz ayında kesilmektedir.

8-Sonuç

İstanbul Pendik’de burs veren vakıflar dernekler yukarıda listelenmiştir. Bunun haricinde ikametiniz olan yer veya okuduğunuz yerde burs veren vakıflara da başvuru yapmanız burs alma ihtimalini de güçlendirecektir. Burs başvuru yaparken bunu dikkate almalısınız.

Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı