İstanbul'da Burs

İstanbul Zeytinburnu’nda Burs Veren Kurumlar-2020 Güncel Liste

İstanbul Zeytinburnu’nda burs veren kurumları inceleyeceğimiz bu yazımızda, İstanbul Zeytinburnu’nda il ve ilçelerinde Burs veren vakıf ve kurumlara değineceğiz.

1-Burslara Kimler Başvurabilir?

Ortaokul, Lise, Üniversite ve yüksek öğretimde eğitim gören, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, eğitim hayatında başarılı ve yüz kızartıcı suçları bulunmayan maddi desteğe ihtiyacı olan, her birey başvuru yapabilir.

Birçok kişi İstanbul Zeytinburnu’nda üniversite öğrencilerine burs veren kurumları şu günlerde araştırma içerisine Girmiştir. Bizde sizler için İstanbul Zeytinburnu’nda öğrenci burslarını araştırarak İstanbul Zeytinburnu’nda burs veren vakıfları aşağıda tablo halinde yer verdik. Öncelikle belirtmekte de fayda var,

 • Bunlardan birinci husus bazı burs veren vakıflar; üniversite öğrencilerine burs ya da lise öğrencilerine burs olarak ayrı kontenjanlar açmaktadır.
 • İkinci husus olarak her vakıf bir ya da iki dönem olarak burs başvuruları açmakta sadece bu dönemlerde burs başvurularını kabul etmektedir. Başvuru tarihlerini geçirmezseniz burs alma şansınız artacaktır.
 • Üçüncü olarak, başarı durumunuzu gösteren Transkript dökümü isteyebilirler. Eğer trankript notlarınız iyi ve zayıf dersiniz yoksa burs başvurularını değerlendirirken üst sıralarda olacaksınız.
 • Dördüncü husus ise ihtiyaç sahiplerini belirlemek için ailenizin Bordo Dökümünü isteyebilirler. Eğer ailenizin gelir durumu iyi ise başvuran adaylar arasında son sıralarda yer alabilirsiniz. Bu gibi pek çok önemli noktalar vardır.

2-Burs Başvuru Şartları

I- TC Vatandaşı olmak,

II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı birey olmak.

III- Maddi durumu iyi olmayıp, desteğe ihtiyaç duymak ve herhangi bir kurum yada kuruluştan ücret ve maaş almıyor olmak.

IV- Başarı Koşulları:

– Ara sınıflar için başarısız dersi olmamak ve genel net ortalaması 4 üzerinden en az iki buçuk (Yüz üzerinden not verilen üniversitelerde en az altmış) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olsa bile üçten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz).

– Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için, fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak.
krediburs.com

V- Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Zorlu bir eğitim öğretim yılı daha başlamak üzere. Şimdiden burs veren vakıfları araştırarak önümüzdeki eğitim öğretim döneminde bursiyer olabilirsiniz. Birden fazla kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Sonuçta hangi kurum veya vakıftan burs alacağınızın garantisi yok.

Aşağıda yer alan listelerdeki kurum ve vakıfları ziyaret ederek burs başvuru forumunu doldurmanız burs başvurusu için yeterli olacaktır.

Aşağıda yer alan Burs Veren Vakıfların listesi; https://www.vgm.gov.tr/vakiflar/sayfalar/burs-veren-vak%c4%b1flar.Aspx URL adresi üzerinden alınmıştır. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve admin@krediburs.com Adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan 3000+ vakıf bulunduğundan tet tek kontrol etme şansımız olmamıştır. Aralarında FETO-PYD terör örgütüne ait olan vakıflar olabilir. Gördüğünüz yasaklı vakıfları da bu mail adresinden bize bildirirseniz listemizden kaldırmamıza yardımcı olursunuz.

3-İstanbul Zeytinburnu’nda Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2020

ABDULLAH NEVZAT ÖZGÜVEN VAKFIMALTEPE DAVUTPAŞA CAD. GÜVEN İŞ MERKEZİ NO: 83 / B/325 34010 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
AVRUPA EĞİTİM VAKFIKAZLIÇEŞME PROF.MUAMMER AKSOY NO: 10 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
CAN SUCAK CANDAN BİŞEYLER VAKFI (CANDAN BİŞEYLER VAKFI)SEYİTNİZAM MAH PROF.DR.TURAN GÜNEŞ CADDESİ REAL İSTANBUL SİTESİ NO 272 NO: A6 / 57 34015 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
CEVAT AYDIN VAKFITELSİZ DURSUN KILIÇ NO: 51 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
DALGIÇ YARDIMLAŞMA VAKFIGÜMÜŞSUYU NO: 3 34010 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
DERİNDERE VAKFIKAZLIÇEŞME MAHALLESİ ABAY CADDESİ NO: 82 / 1 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
GEYLANİ İLİM KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIZÜBEYDE HANIM CADDESİ 8. SOKAK NO: 53 34025 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
HACI RIFAT DEMİRKAN VAKFIGÖKALP MAH. 58/4 SOKAK NO: 1 / 1 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
HAYRİYE CENGİZ VAKFISEYİT NİZAM BALIKLI ÇIRPICI YOLI NO: 14 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
KAZAK TÜRKLERİ VAKFINURİPAŞA MAH 60 SK NO: 14 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
KIYISIN KÖYÜ EĞİTİM VE HİZMET VAKFI (KEV)TELSİZ 85/3 SK. NO: 26 / A 34000 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
KURAN VE SÜNNET MÜCEDDİD VAKFI (MÜCEDDİD VAKFI)YENİDOĞAN MAHALLESİ 238. SOKAK NO: 6 / 2 34020 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA VAKFI (KÜYAV)KAZLIÇEŞME MAHALLESİ ABAY CADDESİ NO: 82 / 1 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
MARUF EĞİTİM VE ARAŞTIRMA DAYANIŞMA VAKFISEYYİT NİZAM MEVLANA CADDESİ NO: 77 / 8 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
SATUK BUĞRAHAN İLİM VE MEDENİYET VAKFI (SİM)YENİ DOĞAN 50/1 NO: 16 / 1 34020 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
SELVİLİ ÇINAR CAMİİ VE TALEBELERE YARDIM VAKFIÇIRPICI PROF TURAN GÜNEŞ CAD NO: 214 / 1 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
SEYYİD NİZAM EĞİTİM VAKFISEYYİD NİZAM MAHALLESİ SEYYİD NİZAM CADDESİ NO: 67 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
SULTAN BABA İLİM VE HİZMET VAKFINURİPAŞA 14.SOK NO: 21 / 1 34025 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
TACİRLER EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFITOPKAPI MALTEPE CAD. NO: 10 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
TEPEBAĞ HİZMET VAKFISEYİTNİZAM MAHALLESİ MEVLANA CADDESİ NO: 58 / 3 34015 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
TRABZONLULAR ÇEVRE KÜLTÜR VE SANAT VAKFIGÖKALP 48/4 SOKAK NO: 9 / 3 34020 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
TÜRKİYE FOTOĞRAF VAKFIMERKEZEFENDİ MH DERE NO: 10 / 1 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
YAŞAM VE EĞİTİM VAKFI (YEV)CEVİZLİBAĞ MALTEPE MAHALLESİ ESKİ ÇIRPICI YOLU SOKAĞI PARİMA OFİS NO: 8 / 99 ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
YUSUF HAS HACİP VAKFINURİPAŞA 63.SOKAK NO: 51/A ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU
21. YÜZYIL ANADOLU VAKFIMALTEPE EDİRNE ÇIRPICI YOLU NO: 9 / Z07/I ZEYTİNBURNU /İSTANBULİSTANBUL / ZEYTİNBURNU

4-Burs Başvurusunda İstenen Belgeler

İstanbul Zeytinburnu’nda karşılıksız burs veren vakıflar ve kurumlar genellikle her kurum/vakıf kendi sitesi üzerinde “Burs başvuru formu” yayınlamaktadır. Burs başvurularında istenilen belgeler genel olarak şunlardır.

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Ayrıca nüfus müdürlüğün veya muhtarlıktan alınmış vukuatlı nüfus dökümü.
 • Ayrıca aile adresini gösterir ikametgah belgesi.
 • Eğitim öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi.
 • Öğrenci adına açılmış bankamatik hesabını gösteren hesap cüzdanı fotokopisi.
 • Ailenin finansal durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka extresi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)…
 • Ara sınıflarda öğrenim gören öğrenciler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
 • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini..

Gibi belgeler istenmektedir. Bunun nedeni burs verirken değerlendirme kriterlerine göre sıralama yapmak için kullanılmaktadır. Peki burs verirken ihtiyaç sahipleri neye göre belirleniyor derseniz aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

5-Burs Verilecek Kişilerin Seçimi

İstanbul Zeytinburnu’nda burs alacağınız kurum tarafından bir komisyon kurulacaktır. Bu burs komisyonu bursiyerler arasından yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişileri seçip belirli kriter (maddi olanak,başarı) ile sıralama yaparak asıl ve yedek üye belirlenecektir. Kazanan asıl ve yedek üyeler kurumun sitesinde ilan edilecek ve süreç ona göre devam edecektir. Eğer asıl üye eksik evrak vs tamamlamaz veya süreyi geçirirse sıra yedek üyelerden devam edecektir.

6-Burslar Ne Zaman Ödenmeye Başlanır?

İstanbul Zeytinburnu’nda burs veren şirketler ve kurumlar, burs komisyonunun sonuçları ilanından sonra, gerekli belgeleri tamamlaması için 1 aylık süre tanınır. Bu süreçte eksiklerini gideren adaylara en geç bir ay içinde (kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir) ödeme yapmaya başlanır. Vakıflar ve şirketler 9 ay boyunca burs vermeye devam etmektedir. Yaz tatilinde burs verilmemektedir.

7-Burs Ne Zaman Kesilir

Her şirket ve vakıf-kurum kendi belirlediği dönem kadar vermektedir. Bazı şirketler 12 ay bazıları ise 9 ay olarak burs ilanında belirtir. Genellikle 9 ay süre ile burs vermekte olup burslar 9 ayın hitamı olan Haziran-Temmuz ayında kesilmektedir.

8-Sonuç

İstanbul Zeytinburnu’nda burs veren vakıflar dernekler yukarıda listelenmiştir. Bunun haricinde ikametiniz olan yer veya okuduğunuz yerde burs veren vakıflara da başvuru yapmanız burs alma ihtimalini de güçlendirecektir. Burs başvuru yaparken bunu dikkate almalısınız.

Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı