Burs Veren Vakıflar

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) Bursu

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının çocuklarına destek için burs fonu hayata geçirdi.

Hayatını kaybeden hekimlerin çocuklarına burs sağlayan Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV), Dinamik Acil Tıp Eğitimi (EM-DATE) grubu iş birliğiyle ayrı bir fon oluşturdu.

Fonda birikecek bağışlarla, çocuklara eğitim hayatları boyunca burs verileceği belirtildi.

Öğrencilere aylık ödenecek aylık burs miktarları,

  • ilköğretim öğrencileri için 600 lira,
  • lise öğrencileri için 800 lira,
  • üniversite öğrencileri için 1000 lira,
  • tıp ve diş hekimliği fakültesi öğrencileri için de 1400 lira olarak belirlendi.

KAHEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Demet Orhan Başer

KAHEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Demet Orhan Başer, 23 bin kadın hekim olarak 900 den fazla öğrenciye burs sağladıklarını kaydederek, şunları ekledi

“COVID-19 nedeniyle vefat eden sağlık çalışanlarının ailelerine, ilk vefattan itibaren hemen ulaştık. Bazı aileler maddi durumları yeterli olduğu veya okul çağında çocuğu bulunmadığı için ihtiyaçları olmadığını belirtti. Burs için sadece adli sicil kaydı ve öğrenci belgesi talep ediyoruz. 12 çocuğumuzun bursu bu ay gönderildi. Hala karantinada olduğu için evraklarını iletemeyen aileler var. Evraklarının tamamlanmasını beklediğimiz 2 çocuğumuzun burslarını da bu ay içerisinde ulaştıracağız.”

Bursun Kapsadığı Kişiler

Başer’in belirttiği üzere COVID-19 nedenle hayatını kaybeden hekim, hemşire, temizlik personeli, eczacılar dahil tüm sağlık çalışanlarının çocuklarını kapsadığını belirtildi.

Vakfın Bildirisi

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) üyesi kadın hekimler olarak, ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 pandemisine karşı mücadelemizi, hiçbir karşılık beklemeden ve canımız pahasına, en ön saflarda vermeye devam etmekteyiz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok sağlık emekçilerini tehdit eden bu hastalık yüzünden, son bir aylık süreçte, aralarında çok değerli hocalarımızın da olduğu, birçok çalışma arkadaşımızı kaybetmekten dolayı çok derin bir üzüntü duyuyoruz.

KAHEV Ailesi olarak, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte kaybettiğimiz sağlık çalışanların geride kalan çocuklarını emanetimiz olarak görüyor, toplum sağlığı için canını veren arkadaşlarımızın gözlerinin arkada kalmaması adına evlatlarımız için elimizden gelen her şeyi yapacağımızın sözünü veriyoruz. İlk etapta, çocuklarımızın yaşadıkları bu çok ağır kayıpların eğitim hayatlarını olumsuz etkilememesi için gerekli çalışmalara büyük bir hızla başlamış bulunmaktayız.     

Bu itibarla, KAHEV olarak, Dinamik Acil Tıp Eğitimi (EM-DATE) grubu iş birliğinde, yaşadığımız bu süreçte hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocukları için bir burs fonu oluşturmuş durumdayız. Söz konusu fonda birikecek bağışlarla, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden çalışma arkadaşlarımızın çocuklarına eğitim hayatları boyunca burs vermeyi hedeflemekteyiz. Bu amaçla ilk adımı, 19 Nisan 2020, Pazar günü vefat eden, İstanbul Nişanca Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli aile hekimi arkadaşımız Dr. Yavuz Kalaycı’nın kızlarına eğitim hayatları boyunca devam edecek olan burslarını bağlayarak atmış bulunuyoruz.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede, hepimizin sağlığı için can veren çalışma arkadaşlarımızın bize emaneti çocuklarının eğitim hayatını güvence altına almak için başlattığımız bu bağış hareketine, aşağıdaki banka bilgileri aracılığıyla vereceğiniz desteğe, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı olarak şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.  

Saygılarımızla,

Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı