Burs Veren Vakıflar

Manisa’da Burs Veren Kurumlar-2019 Güncel Liste

Manisa’da burs veren kurumları inceleyeceğimiz bu yazımızda, Manisa’da il ve ilçelerinde Burs veren vakıf ve kurumlara değineceğiz.

1-Burslara Kimler Başvurabilir?

Ortaokul, Lise, Üniversite ve yüksek öğretimde eğitim gören, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, eğitim hayatında başarılı ve yüz kızartıcı suçları bulunmayan maddi desteğe ihtiyacı olan, her birey başvuru yapabilir.

Birçok kişi Manisa’da üniversite öğrencilerine burs veren kurumları şu günlerde araştırma içerisine Girmiştir. Bizde sizler için Manisa’da öğrenci burslarını araştırarak Manisa’da burs veren vakıfları aşağıda tablo halinde yer verdik. Öncelikle belirtmekte de fayda var,

 • Bunlardan birinci husus bazı burs veren vakıflar; üniversite öğrencilerine burs ya da lise öğrencilerine burs olarak ayrı kontenjanlar açmaktadır.
 • İkinci husus olarak her vakıf bir ya da iki dönem olarak burs başvuruları açmakta sadece bu dönemlerde burs başvurularını kabul etmektedir. Başvuru tarihlerini geçirmezseniz burs alma şansınız artacaktır.
 • Üçüncü olarak, başarı durumunuzu gösteren Transkript dökümü isteyebilirler. Eğer trankript notlarınız iyi ve zayıf dersiniz yoksa burs başvurularını değerlendirirken üst sıralarda olacaksınız.
 • Dördüncü husus ise ihtiyaç sahiplerini belirlemek için ailenizin Bordo Dökümünü isteyebilirler. Eğer ailenizin gelir durumu iyi ise başvuran adaylar arasında son sıralarda yer alabilirsiniz. Bu gibi pek çok önemli noktalar vardır.

2-Burs Başvuru Şartları

I- TC Vatandaşı olmak,

II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı birey olmak.

III- Maddi durumu iyi olmayıp, desteğe ihtiyaç duymak ve herhangi bir kurum yada kuruluştan ücret ve maaş almıyor olmak.

IV- Başarı Koşulları:

– Ara sınıflar için başarısız dersi olmamak ve genel net ortalaması 4 üzerinden en az iki buçuk (Yüz üzerinden not verilen üniversitelerde en az altmış) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olsa bile üçten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz).

– Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için, fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak.
krediburs.com

V- Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Zorlu bir eğitim öğretim yılı daha başlamak üzere. Şimdiden burs veren vakıfları araştırarak önümüzdeki eğitim öğretim döneminde bursiyer olabilirsiniz. Birden fazla kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Sonuçta hangi kurum veya vakıftan burs alacağınızın garantisi yok.

Aşağıda yer alan listelerdeki kurum ve vakıfları ziyaret ederek burs başvuru forumunu doldurmanız burs başvurusu için yeterli olacaktır.

Aşağıda yer alan Burs Veren Vakıfların listesi; https://www.vgm.gov.tr/vakiflar/sayfalar/burs-veren-vak%c4%b1flar.Aspx URL adresi üzerinden alınmıştır. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve admin@krediburs.com Adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan 3000+ vakıf bulunduğundan tet tek kontrol etme şansımız olmamıştır. Aralarında FETO-PYD terör örgütüne ait olan vakıflar olabilir. Gördüğünüz yasaklı vakıfları da bu mail adresinden bize bildirirseniz listemizden kaldırmamıza yardımcı olursunuz.

3-Manisa’da Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2019M

Vakıf AdıAdresiİl İlçe
AKHİSAR SAĞLIK EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (AKSEK)PAŞA MAHALLESİ 5 45201 AKHİSAR /MANİSA MANİSA / AKHİSAR
ALİ HANCIOĞLU VAKFIALAYBEY 801 SOKAK NO: 14 ŞEHZADELER /MANİSA MANİSA / ŞEHZADELER
BÜLENT KOŞMAZ SAĞLIK VE SOSYAL EĞİTİM VAKFIYARHASANLAR 2319 SK NO: 12/A / 5/14 ŞEHZADELER /MANİSA MANİSA / ŞEHZADELER
DEMİRCİ KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIKASIMFAKI OKUL NO: 51 45900 DEMİRCİ /MANİSA MANİSA / DEMİRCİ
HİLALİYE EĞİTİM VAKFIHÜRRİYET 151 SK NO: 63 45210 AKHİSAR /MANİSA MANİSA / AKHİSAR
İLK ORTA LİSE SANAT YÜKSEK TAHSİL ATAULLAH VAKFIALTAY MH ECZANE SK NO: 19 45400 TURGUTLU /MANİSA MANİSA / TURGUTLU
İSMAİL CİDER HAYIR VE YARDIM VAKFI1.ANFARTALAR 1618 SOKAK NO: 8 / 11 MERKEZ /MANİSA MANİSA / MERKEZ
MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK ÖĞRENİM VAKFIŞEHİTLER MEHMETÇİK NO: 18 MERKEZ /MANİSA MANİSA / MERKEZ
MANİSA İLİM VE KÜLTÜR VAKFIYARHASANLAR 2.BELEDİYE CAD./2301 SOKAK NO: 7 / A 45020 ŞEHZADELER /MANİSA MANİSA / ŞEHZADELER
MANİSA MERKEZ EFENDİ VAKFIYARHASANLAR KONUK NO: 73 / 1 ŞEHZADELER /MANİSA MANİSA / ŞEHZADELER
MANİSA SPORUNU KORUMA VE GÜÇLENDİRME VAKFIEGE MAHALLESİ BORSA CADDESİ NO: 26 MERKEZ /MANİSA MANİSA / MERKEZ
NİYAZİ VE SEVİNÇ ALKENT EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFIANKARA KARAYOLU ÜZERİ 4.KM SALİHLİ /MANİSA MANİSA / SALİHLİ
SARUHANBEY İLİM KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIBARBAROS MAHALLESİ 4401 SOKAK ÇAMLIK APARTMANI NO: 6 4520 YUNUSEMRE /MANİSA MANİSA / YUNUSEMRE
SARUHANLI HİZMET VAKFICUMHURİYET KANAL NO: 19 / A 45800 SARUHANLI /MANİSA MANİSA / SARUHANLI
SOMA SAĞLIK SOSYAL VE EĞİTİM VAKFI (SOSEV)HÜRRİYET NAZIM YAVUZ CD NO: 1 / C 45500 SOMA /MANİSA MANİSA / SOMA
ŞAHİNLER VAKFI (35/60)MİTHATPAŞA MH. TURAN CD. ŞAHİNLER VAKFI İŞH. NO: 86 / 104 45300 SALİHLİ /MANİSA MANİSA / SALİHLİ
ULUCAMİ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIULUCAMİ 57 NO: 19 45200 AKHİSAR /MANİSA MANİSA / AKHİSAR

4-Burs Başvurusunda İstenen Belgeler

Manisa’da karşılıksız burs veren vakıflar ve kurumlar genellikle her kurum/vakıf kendi sitesi üzerinde “Burs başvuru formu” yayınlamaktadır. Burs başvurularında istenilen belgeler genel olarak şunlardır.

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Ayrıca nüfus müdürlüğün veya muhtarlıktan alınmış vukuatlı nüfus dökümü.
 • Ayrıca aile adresini gösterir ikametgah belgesi.
 • Eğitim öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi.
 • Öğrenci adına açılmış bankamatik hesabını gösteren hesap cüzdanı fotokopisi.
 • Ailenin finansal durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka extresi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)…
 • Ara sınıflarda öğrenim gören öğrenciler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
 • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini..

Gibi belgeler istenmektedir. Bunun nedeni burs verirken değerlendirme kriterlerine göre sıralama yapmak için kullanılmaktadır. Peki burs verirken ihtiyaç sahipleri neye göre belirleniyor derseniz aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

5-Burs Verilecek Kişilerin Seçimi

Manisa’da burs alacağınız kurum tarafından bir komisyon kurulacaktır. Bu burs komisyonu bursiyerler arasından yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişileri seçip belirli kriter (maddi olanak,başarı) ile sıralama yaparak asıl ve yedek üye belirlenecektir. Kazanan asıl ve yedek üyeler kurumun sitesinde ilan edilecek ve süreç ona göre devam edecektir. Eğer asıl üye eksik evrak vs tamamlamaz veya süreyi geçirirse sıra yedek üyelerden devam edecektir.

6-Burslar Ne Zaman Ödenmeye Başlanır?

Manisa’da burs veren şirketler ve kurumlar, burs komisyonunun sonuçları ilanından sonra, gerekli belgeleri tamamlaması için 1 aylık süre tanınır. Bu süreçte eksiklerini gideren adaylara en geç bir ay içinde (kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir) ödeme yapmaya başlanır. Vakıflar ve şirketler 9 ay boyunca burs vermeye devam etmektedir. Yaz tatilinde burs verilmemektedir.

7-Burs Ne Zaman Kesilir

Her şirket ve vakıf-kurum kendi belirlediği dönem kadar vermektedir. Bazı şirketler 12 ay bazıları ise 9 ay olarak burs ilanında belirtir. Genellikle 9 ay süre ile burs vermekte olup burslar 9 ayın hitamı olan Haziran-Temmuz ayında kesilmektedir.

8-Sonuç

Manisa’da burs veren vakıflar dernekler yukarıda listelenmiştir. Bunun haricinde ikametiniz olan yer veya okuduğunuz yerde burs veren vakıflara da başvuru yapmanız burs alma ihtimalini de güçlendirecektir. Burs başvuru yaparken bunu dikkate almalısınız.

Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir Yorum
 1. Şahsen tanımadığım ancak sayfasından izlediğim gerçekten de yıllardır çocuklarına hem anne hem baba olan çok taktir ettiğim bir kişinin üç çocuğunun da okula başlamasıyla yaşadığı sıkıntılar çok ortada. Büyük kız çocuğu dokuzuncu sınıf öğrencisi. umuyorum ki en azından bu çocuğun giderleri kaşılanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı