Burs Veren Vakıflar

Muğla’da Burs Veren Kurumlar-2020 Güncel Liste

Muğla’da burs veren kurumları inceleyeceğimiz bu yazımızda, Muğla’da il ve ilçelerinde Burs veren vakıf ve kurumlara değineceğiz.

1-Burslara Kimler Başvurabilir?

Ortaokul, Lise, Üniversite ve yüksek öğretimde eğitim gören, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, eğitim hayatında başarılı ve yüz kızartıcı suçları bulunmayan maddi desteğe ihtiyacı olan, her birey başvuru yapabilir.

Birçok kişi Muğla’da üniversite öğrencilerine burs veren kurumları şu günlerde araştırma içerisine Girmiştir. Bizde sizler için Muğla’da öğrenci burslarını araştırarak Muğla’da burs veren vakıfları aşağıda tablo halinde yer verdik. Öncelikle belirtmekte de fayda var,

 • Bunlardan birinci husus bazı burs veren vakıflar; üniversite öğrencilerine burs ya da lise öğrencilerine burs olarak ayrı kontenjanlar açmaktadır.
 • İkinci husus olarak her vakıf bir ya da iki dönem olarak burs başvuruları açmakta sadece bu dönemlerde burs başvurularını kabul etmektedir. Başvuru tarihlerini geçirmezseniz burs alma şansınız artacaktır.
 • Üçüncü olarak, başarı durumunuzu gösteren Transkript dökümü isteyebilirler. Eğer trankript notlarınız iyi ve zayıf dersiniz yoksa burs başvurularını değerlendirirken üst sıralarda olacaksınız.
 • Dördüncü husus ise ihtiyaç sahiplerini belirlemek için ailenizin Bordo Dökümünü isteyebilirler. Eğer ailenizin gelir durumu iyi ise başvuran adaylar arasında son sıralarda yer alabilirsiniz. Bu gibi pek çok önemli noktalar vardır.

2-Burs Başvuru Şartları

I- TC Vatandaşı olmak,

II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı birey olmak.

III- Maddi durumu iyi olmayıp, desteğe ihtiyaç duymak ve herhangi bir kurum yada kuruluştan ücret ve maaş almıyor olmak.

IV- Başarı Koşulları:

– Ara sınıflar için başarısız dersi olmamak ve genel net ortalaması 4 üzerinden en az iki buçuk (Yüz üzerinden not verilen üniversitelerde en az altmış) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olsa bile üçten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz).

– Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için, fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak.
krediburs.com

V- Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Zorlu bir eğitim öğretim yılı daha başlamak üzere. Şimdiden burs veren vakıfları araştırarak önümüzdeki eğitim öğretim döneminde bursiyer olabilirsiniz. Birden fazla kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Sonuçta hangi kurum veya vakıftan burs alacağınızın garantisi yok.

Aşağıda yer alan listelerdeki kurum ve vakıfları ziyaret ederek burs başvuru forumunu doldurmanız burs başvurusu için yeterli olacaktır.

Aşağıda yer alan Burs Veren Vakıfların listesi; https://www.vgm.gov.tr/vakiflar/sayfalar/burs-veren-vak%c4%b1flar.Aspx URL adresi üzerinden alınmıştır. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve admin@krediburs.com Adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan 3000+ vakıf bulunduğundan tet tek kontrol etme şansımız olmamıştır. Aralarında FETO-PYD terör örgütüne ait olan vakıflar olabilir. Gördüğünüz yasaklı vakıfları da bu mail adresinden bize bildirirseniz listemizden kaldırmamıza yardımcı olursunuz.

3-Muğla’da Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2020

Vakıf AdıAdresiİl İlçe
AĞAÇ EĞİTİM VAKFIBİTEZ BELDESİ BİTEZ MAHALLESİ ATATÜRK BULVARI,AKTUR SİTESİ NO: 140 / B212 48460 BODRUM /MUĞLA MUĞLA / BODRUM
AKDENİZ KIYI VAKFIBEŞKÖPRÜ 274. SOKAK NO: 2 / B 48600 ORTACA /MUĞLA MUĞLA / ORTACA
ASPAT KÜLTÜR SANAT VE EĞİTİM VAKFIAKYARLAR KÖYÜ TURGUTREİS TUZLA ASPAT MEVKİİ NO: 1 48980 BODRUM /MUĞLA MUĞLA / BODRUM
EĞİTİM GERİATRİ EKOLOJİK TARIM TURİZM VAKFI (EGET VAKFI)EMİRBEYAZIT MAH. SEKİBAŞI CAD. NO: 23 48000 MENTEŞE /MUĞLA MUĞLA / MENTEŞE
FETHİYE EĞİTİM KÜLTÜR VE ARAŞTIRMA VAKFIAKARCA MAHALLESİ MUSTAFA KEMAL BULVARI NO: 145 48300 FETHİYE /MUĞLA MUĞLA / FETHİYE
GÜMÜŞLÜK EĞİTİM VE ÇEVRE VAKFIADNAN MENDERES MAH. KAZIM ÖZALP SK NO: 6 48400 BODRUM /MUĞLA MUĞLA / BODRUM
HÜSNÜ KÜRŞAD VAKFIALPARSLAN MAH ATATÜRK CADDESİ NO: 5 48640 ULA /MUĞLA MUĞLA / ULA
KAPTAN JUNE-DENİZ KAPLUMBAĞALARI KORUMA VAKFI (KAPLUMBAĞA VAKFI)DALYAN ATATÜRK KAPTAN JUNE NO: 19 ORTACA /MUĞLA MUĞLA / ORTACA
KENAN EVREN EĞİTİM KÜLTÜR VAKFIBELDİBİ KENAN EVREN CAD.GÖKBEL MEVKİİ NO: 102 48707 MARMARİS /MUĞLA MUĞLA / MARMARİS
MEHLİKA AHU HETMAN VAKFIARMUTALAN MAHALLESİ 415.SOKAK NO: 28 MARMARİS /MUĞLA MUĞLA / MARMARİS
MİLAS EĞİTİM VAKFIİSMETPAŞA FAHRETTİN ALTAY CAD. NO: 13 / 1 48200 MİLAS /MUĞLA MUĞLA / MİLAS
MUĞLA İL – İLÇE VE KÖYLERİ DİNİ VE SOSYAL HİZMET VAKFIEMİRBEYAZIT GÜVEN SOKAK NO: 2 48000 MENTEŞE /MUĞLA MUĞLA / MENTEŞE
MUĞLA KÜLTÜR EĞİTİM VAKFIEMİRBEYAZIT KABAKLI SOK NO: 4 48000 MENTEŞE /MUĞLA MUĞLA / MENTEŞE
MUĞLA YARDIM SEVENLER VAKFIŞEYH ŞEYH CAMİİ AVLUSU NO: 6 / B MENTEŞE /MUĞLA MUĞLA / MENTEŞE
ÖREN TURİZM TANITMA EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFIÖREN – MİLAS /MUĞLA MUĞLA / MİLAS
SAFFET ÇEBİ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (SAÇEV)ADNAN MENDERES CAD. GÜNDÖNÜMÜ MEVKİİ/BİTEZ NO: 90 / A BODRUM /MUĞLA MUĞLA / BODRUM
SITKI KOÇMAN VAKFI (SKV)KÖTEKLİ MAHALLESİ SITKI KOÇMAN CADDESİ NO: 25 / 2 48000 MERKEZ /MUĞLA MUĞLA / MERKEZ

4-Burs Başvurusunda İstenen Belgeler

Muğla’da karşılıksız burs veren vakıflar ve kurumlar genellikle her kurum/vakıf kendi sitesi üzerinde “Burs başvuru formu” yayınlamaktadır. Burs başvurularında istenilen belgeler genel olarak şunlardır.

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Ayrıca nüfus müdürlüğün veya muhtarlıktan alınmış vukuatlı nüfus dökümü.
 • Ayrıca aile adresini gösterir ikametgah belgesi.
 • Eğitim öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi.
 • Öğrenci adına açılmış bankamatik hesabını gösteren hesap cüzdanı fotokopisi.
 • Ailenin finansal durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka extresi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)…
 • Ara sınıflarda öğrenim gören öğrenciler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
 • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini..

Gibi belgeler istenmektedir. Bunun nedeni burs verirken değerlendirme kriterlerine göre sıralama yapmak için kullanılmaktadır. Peki burs verirken ihtiyaç sahipleri neye göre belirleniyor derseniz aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

5-Burs Verilecek Kişilerin Seçimi

Muğla’da burs alacağınız kurum tarafından bir komisyon kurulacaktır. Bu burs komisyonu bursiyerler arasından yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişileri seçip belirli kriter (maddi olanak,başarı) ile sıralama yaparak asıl ve yedek üye belirlenecektir. Kazanan asıl ve yedek üyeler kurumun sitesinde ilan edilecek ve süreç ona göre devam edecektir. Eğer asıl üye eksik evrak vs tamamlamaz veya süreyi geçirirse sıra yedek üyelerden devam edecektir.

6-Burslar Ne Zaman Ödenmeye Başlanır?

Muğla’da burs veren şirketler ve kurumlar, burs komisyonunun sonuçları ilanından sonra, gerekli belgeleri tamamlaması için 1 aylık süre tanınır. Bu süreçte eksiklerini gideren adaylara en geç bir ay içinde (kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir) ödeme yapmaya başlanır. Vakıflar ve şirketler 9 ay boyunca burs vermeye devam etmektedir. Yaz tatilinde burs verilmemektedir.

7-Burs Ne Zaman Kesilir

Her şirket ve vakıf-kurum kendi belirlediği dönem kadar vermektedir. Bazı şirketler 12 ay bazıları ise 9 ay olarak burs ilanında belirtir. Genellikle 9 ay süre ile burs vermekte olup burslar 9 ayın hitamı olan Haziran-Temmuz ayında kesilmektedir.

8-Sonuç

Muğla’da burs veren vakıflar dernekler yukarıda listelenmiştir. Bunun haricinde ikametiniz olan yer veya okuduğunuz yerde burs veren vakıflara da başvuru yapmanız burs alma ihtimalini de güçlendirecektir. Burs başvuru yaparken bunu dikkate almalısınız.

Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
4 Yorum
  1. Merhaba, bulunduğunuz yerdeki vakıflar ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Bazı vakıflar, şirketler ara sınıf öğrencilerine de burs verebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı