Burs Veren Vakıflar

Şanlıurfa’da Burs Veren Kurumlar-2019 Güncel Liste

Şanlıurfa’da burs veren kurumları inceleyeceğimiz bu yazımızda, Şanlıurfa’da il ve ilçelerinde Burs veren vakıf ve kurumlara değineceğiz.

1-Burslara Kimler Başvurabilir?

Ortaokul, Lise, Üniversite ve yüksek öğretimde eğitim gören, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, eğitim hayatında başarılı ve yüz kızartıcı suçları bulunmayan maddi desteğe ihtiyacı olan, her birey başvuru yapabilir.

Birçok kişi Şanlıurfa’da üniversite öğrencilerine burs veren kurumları şu günlerde araştırma içerisine Girmiştir. Bizde sizler için Şanlıurfa’da öğrenci burslarını araştırarak Şanlıurfa’da burs veren vakıfları aşağıda tablo halinde yer verdik. Öncelikle belirtmekte de fayda var,

 • Bunlardan birinci husus bazı burs veren vakıflar; üniversite öğrencilerine burs ya da lise öğrencilerine burs olarak ayrı kontenjanlar açmaktadır.
 • İkinci husus olarak her vakıf bir ya da iki dönem olarak burs başvuruları açmakta sadece bu dönemlerde burs başvurularını kabul etmektedir. Başvuru tarihlerini geçirmezseniz burs alma şansınız artacaktır.
 • Üçüncü olarak, başarı durumunuzu gösteren Transkript dökümü isteyebilirler. Eğer trankript notlarınız iyi ve zayıf dersiniz yoksa burs başvurularını değerlendirirken üst sıralarda olacaksınız.
 • Dördüncü husus ise ihtiyaç sahiplerini belirlemek için ailenizin Bordo Dökümünü isteyebilirler. Eğer ailenizin gelir durumu iyi ise başvuran adaylar arasında son sıralarda yer alabilirsiniz. Bu gibi pek çok önemli noktalar vardır.

2-Burs Başvuru Şartları

I- TC Vatandaşı olmak,

II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı birey olmak.

III- Maddi durumu iyi olmayıp, desteğe ihtiyaç duymak ve herhangi bir kurum yada kuruluştan ücret ve maaş almıyor olmak.

IV- Başarı Koşulları:

– Ara sınıflar için başarısız dersi olmamak ve genel net ortalaması 4 üzerinden en az iki buçuk (Yüz üzerinden not verilen üniversitelerde en az altmış) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olsa bile üçten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz).

– Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için, fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak.
krediburs.com

V- Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Zorlu bir eğitim öğretim yılı daha başlamak üzere. Şimdiden burs veren vakıfları araştırarak önümüzdeki eğitim öğretim döneminde bursiyer olabilirsiniz. Birden fazla kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Sonuçta hangi kurum veya vakıftan burs alacağınızın garantisi yok.

Aşağıda yer alan listelerdeki kurum ve vakıfları ziyaret ederek burs başvuru forumunu doldurmanız burs başvurusu için yeterli olacaktır.

Aşağıda yer alan Burs Veren Vakıfların listesi; https://www.vgm.gov.tr/vakiflar/sayfalar/burs-veren-vak%c4%b1flar.Aspx URL adresi üzerinden alınmıştır. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve admin@krediburs.com Adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan 3000+ vakıf bulunduğundan tet tek kontrol etme şansımız olmamıştır. Aralarında FETO-PYD terör örgütüne ait olan vakıflar olabilir. Gördüğünüz yasaklı vakıfları da bu mail adresinden bize bildirirseniz listemizden kaldırmamıza yardımcı olursunuz.

3-Şanlıurfa’da Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2019

Vakıf AdıAdresiİl İlçe
BAHAR İLİM KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI263 NO: 29 / 4 HALİLİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / HALİLİYE
BEDİÜZZAMAN EĞİTİM KÜLTÜR VE SANAT VAKFIYUSUFPAŞA MAH. KIZILAY İŞHANI NO: 2 63100 MERKEZ /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / MERKEZ
BİRECİK HAYIRSEVERLER YARDIM VAKFIMERKEZ BELEDİYE İŞ HANI KAT:2 HASTANE CADDESİ NO: 4 63400 BİRECİK /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / BİRECİK
HALİLİYE KÜLTÜR VE İLİM VAKFIATATÜRK MAH. 6. SOKAK NO: 3 / 1 63040 HALİLİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / HALİLİYE
HARRAN ÜNİVERSİTESİNİ GELİŞTİRME VAKFIYENİ MAHALLE 1275.SOKAK NO: 7 / 1 EYYÜBİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / EYYÜBİYE
HILLET EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIERTUĞRULGAZİ 325.SK.GELİŞİM AP.A BLOK BODRUM 20 HALİLİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / HALİLİYE
HİLAL EĞİTİM VAKFI (Ş.URFA)ESENTEPE MAHALLESİ 300.SOKAK NO: 3 KARAKÖPRÜ /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / KARAKÖPRÜ
HZ. İBRAHİM HALİLULLAH KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIGÖLLER MEVLİDİ HALİL SOK. NO: 25 63200 EYYÜBİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / EYYÜBİYE
KARDEŞLER EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFICAMİ KEBİR MAH DİVANYOLU CAD. 1348 SOKAK NO: 1 / 6 MERKEZ /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / MERKEZ
KİTAP VAKFI (KİTAV)YUSUF PAŞA 891 NO: 3 EYYÜBİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / EYYÜBİYE
KOSAN SOSYAL DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFIDİKİLİ MAHHALLESİ UÇAR SOKAK NO: 1 63630 SURUÇ /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / SURUÇ
ŞANLIURFA EĞİTİMİ GELİŞTİRME VAKFI (ŞEGEV)PAŞABAĞI MAH. ADALET CAD NO: 9 63100 HALİLİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / HALİLİYE
ŞANLIURFA HİZMET EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (ŞUHEK)SELAHATTİN EYYUBİ 226 NO: 8 / 1 63100 HALİLİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / HALİLİYE
ŞANLIURFA İLAHİYAT FAKÜLTESİNİ GELİŞTİRME VAKFIHARRAN ÜNİVERSİTESİ OSMANBEY KAMPÜSÜ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANLIK BİNASI 63000 HALİLİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / HALİLİYE
ŞANLIURFA MEVLANA KÜLLİYESİ VAKFI (ŞANLIURFA MEVLANA VAKFI)PAŞABAĞI MAH. MEVLANANA CAD. MEVLANA CAMİİ NO: 1 / 1 63300 HALİLİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / HALİLİYE
ŞANLIURFASPOR SPOR EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI (ŞANLIURFASPOR)ERTUĞRUL GAZİ MH 349 SOKAK NO: 18 63000 HALİLİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / HALİLİYE
ZEMZEM İLİM İRŞAD YARDIMLAŞMA SOSYAL VE KÜLTÜR VAKFI (ZEMZEM VAKFI)REFAHİYE MH. ABDULKADİR KARAHAN CD YAĞMUR APT NO: 12 / 1 63200 HALİLİYE /ŞANLIURFA ŞANLIURFA / HALİLİYE

4-Burs Başvurusunda İstenen Belgeler

Şanlıurfa’da karşılıksız burs veren vakıflar ve kurumlar genellikle her kurum/vakıf kendi sitesi üzerinde “Burs başvuru formu” yayınlamaktadır. Burs başvurularında istenilen belgeler genel olarak şunlardır.

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Ayrıca nüfus müdürlüğün veya muhtarlıktan alınmış vukuatlı nüfus dökümü.
 • Ayrıca aile adresini gösterir ikametgah belgesi.
 • Eğitim öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi.
 • Öğrenci adına açılmış bankamatik hesabını gösteren hesap cüzdanı fotokopisi.
 • Ailenin finansal durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka extresi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)…
 • Ara sınıflarda öğrenim gören öğrenciler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
 • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini..

Gibi belgeler istenmektedir. Bunun nedeni burs verirken değerlendirme kriterlerine göre sıralama yapmak için kullanılmaktadır. Peki burs verirken ihtiyaç sahipleri neye göre belirleniyor derseniz aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

5-Burs Verilecek Kişilerin Seçimi

Şanlıurfa’da burs alacağınız kurum tarafından bir komisyon kurulacaktır. Bu burs komisyonu bursiyerler arasından yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişileri seçip belirli kriter (maddi olanak,başarı) ile sıralama yaparak asıl ve yedek üye belirlenecektir. Kazanan asıl ve yedek üyeler kurumun sitesinde ilan edilecek ve süreç ona göre devam edecektir. Eğer asıl üye eksik evrak vs tamamlamaz veya süreyi geçirirse sıra yedek üyelerden devam edecektir.

6-Burslar Ne Zaman Ödenmeye Başlanır?

Şanlıurfa’da burs veren şirketler ve kurumlar, burs komisyonunun sonuçları ilanından sonra, gerekli belgeleri tamamlaması için 1 aylık süre tanınır. Bu süreçte eksiklerini gideren adaylara en geç bir ay içinde (kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir) ödeme yapmaya başlanır. Vakıflar ve şirketler 9 ay boyunca burs vermeye devam etmektedir. Yaz tatilinde burs verilmemektedir.

7-Burs Ne Zaman Kesilir

Her şirket ve vakıf-kurum kendi belirlediği dönem kadar vermektedir. Bazı şirketler 12 ay bazıları ise 9 ay olarak burs ilanında belirtir. Genellikle 9 ay süre ile burs vermekte olup burslar 9 ayın hitamı olan Haziran-Temmuz ayında kesilmektedir.

8-Sonuç

Şanlıurfa’da burs veren vakıflar dernekler yukarıda listelenmiştir. Bunun haricinde ikametiniz olan yer veya okuduğunuz yerde burs veren vakıflara da başvuru yapmanız burs alma ihtimalini de güçlendirecektir. Burs başvuru yaparken bunu dikkate almalısınız.

Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
2 Yorum
 1. Admin burası reklam panosu değil. Bursla ilgili sıfır bilgi buldum. Bu sayfayı güncelle biraz uğraş ver.

  1. Burası burs veren kurumları vakıfları listeleyen web sitesi, Vakıflar Genel Müdürlüğüne göre burs veren ilinizdeki web siteler.
   İstediğiniz bilgi aşağıda yer almaktadır bulamadıysanız.
   Şanlıurfa’da Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2019
   Vakıf AdıAdresiİl İlçe
   BAHAR İLİM KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI263 NO: 29 / 4 HALİLİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / HALİLİYE
   BEDİÜZZAMAN EĞİTİM KÜLTÜR VE SANAT VAKFIYUSUFPAŞA MAH. KIZILAY İŞHANI NO: 2 63100 MERKEZ /ŞANLIURFAŞANLIURFA / MERKEZ
   BİRECİK HAYIRSEVERLER YARDIM VAKFIMERKEZ BELEDİYE İŞ HANI KAT:2 HASTANE CADDESİ NO: 4 63400 BİRECİK /ŞANLIURFAŞANLIURFA / BİRECİK
   HALİLİYE KÜLTÜR VE İLİM VAKFIATATÜRK MAH. 6. SOKAK NO: 3 / 1 63040 HALİLİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / HALİLİYE
   HARRAN ÜNİVERSİTESİNİ GELİŞTİRME VAKFIYENİ MAHALLE 1275.SOKAK NO: 7 / 1 EYYÜBİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / EYYÜBİYE
   HILLET EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIERTUĞRULGAZİ 325.SK.GELİŞİM AP.A BLOK BODRUM 20 HALİLİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / HALİLİYE
   HİLAL EĞİTİM VAKFI (Ş.URFA)ESENTEPE MAHALLESİ 300.SOKAK NO: 3 KARAKÖPRÜ /ŞANLIURFAŞANLIURFA / KARAKÖPRÜ
   HZ. İBRAHİM HALİLULLAH KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIGÖLLER MEVLİDİ HALİL SOK. NO: 25 63200 EYYÜBİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / EYYÜBİYE
   KARDEŞLER EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFICAMİ KEBİR MAH DİVANYOLU CAD. 1348 SOKAK NO: 1 / 6 MERKEZ /ŞANLIURFAŞANLIURFA / MERKEZ
   KİTAP VAKFI (KİTAV)YUSUF PAŞA 891 NO: 3 EYYÜBİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / EYYÜBİYE
   KOSAN SOSYAL DAYANIŞMA VE EĞİTİM VAKFIDİKİLİ MAHHALLESİ UÇAR SOKAK NO: 1 63630 SURUÇ /ŞANLIURFAŞANLIURFA / SURUÇ
   ŞANLIURFA EĞİTİMİ GELİŞTİRME VAKFI (ŞEGEV)PAŞABAĞI MAH. ADALET CAD NO: 9 63100 HALİLİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / HALİLİYE
   ŞANLIURFA HİZMET EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (ŞUHEK)SELAHATTİN EYYUBİ 226 NO: 8 / 1 63100 HALİLİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / HALİLİYE
   ŞANLIURFA İLAHİYAT FAKÜLTESİNİ GELİŞTİRME VAKFIHARRAN ÜNİVERSİTESİ OSMANBEY KAMPÜSÜ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANLIK BİNASI 63000 HALİLİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / HALİLİYE
   ŞANLIURFA MEVLANA KÜLLİYESİ VAKFI (ŞANLIURFA MEVLANA VAKFI)PAŞABAĞI MAH. MEVLANANA CAD. MEVLANA CAMİİ NO: 1 / 1 63300 HALİLİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / HALİLİYE
   ŞANLIURFASPOR SPOR EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI (ŞANLIURFASPOR)ERTUĞRUL GAZİ MH 349 SOKAK NO: 18 63000 HALİLİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / HALİLİYE
   ZEMZEM İLİM İRŞAD YARDIMLAŞMA SOSYAL VE KÜLTÜR VAKFI (ZEMZEM VAKFI)REFAHİYE MH. ABDULKADİR KARAHAN CD YAĞMUR APT NO: 12 / 1 63200 HALİLİYE /ŞANLIURFAŞANLIURFA / HALİLİYE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı