Burs Veren Vakıflar

Tekirdağ’da Burs Veren Kurumlar-2019 Güncel Liste

Tekirdağ’da burs veren kurumları inceleyeceğimiz bu yazımızda, Tekirdağ’da il ve ilçelerinde Burs veren vakıf ve kurumlara değineceğiz.

1-Burslara Kimler Başvurabilir?

Ortaokul, Lise, Üniversite ve yüksek öğretimde eğitim gören, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, eğitim hayatında başarılı ve yüz kızartıcı suçları bulunmayan maddi desteğe ihtiyacı olan, her birey başvuru yapabilir.

Birçok kişi Tekirdağ’da üniversite öğrencilerine burs veren kurumları şu günlerde araştırma içerisine Girmiştir. Bizde sizler için Tekirdağ’da öğrenci burslarını araştırarak Tekirdağ’da burs veren vakıfları aşağıda tablo halinde yer verdik. Öncelikle belirtmekte de fayda var,

 • Bunlardan birinci husus bazı burs veren vakıflar; üniversite öğrencilerine burs ya da lise öğrencilerine burs olarak ayrı kontenjanlar açmaktadır.
 • İkinci husus olarak her vakıf bir ya da iki dönem olarak burs başvuruları açmakta sadece bu dönemlerde burs başvurularını kabul etmektedir. Başvuru tarihlerini geçirmezseniz burs alma şansınız artacaktır.
 • Üçüncü olarak, başarı durumunuzu gösteren Transkript dökümü isteyebilirler. Eğer trankript notlarınız iyi ve zayıf dersiniz yoksa burs başvurularını değerlendirirken üst sıralarda olacaksınız.
 • Dördüncü husus ise ihtiyaç sahiplerini belirlemek için ailenizin Bordo Dökümünü isteyebilirler. Eğer ailenizin gelir durumu iyi ise başvuran adaylar arasında son sıralarda yer alabilirsiniz. Bu gibi pek çok önemli noktalar vardır.

2-Burs Başvuru Şartları

I- TC Vatandaşı olmak,

II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı birey olmak.

III- Maddi durumu iyi olmayıp, desteğe ihtiyaç duymak ve herhangi bir kurum yada kuruluştan ücret ve maaş almıyor olmak.

IV- Başarı Koşulları:

– Ara sınıflar için başarısız dersi olmamak ve genel net ortalaması 4 üzerinden en az iki buçuk (Yüz üzerinden not verilen üniversitelerde en az altmış) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olsa bile üçten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz).

– Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için, fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak.
krediburs.com

V- Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Zorlu bir eğitim öğretim yılı daha başlamak üzere. Şimdiden burs veren vakıfları araştırarak önümüzdeki eğitim öğretim döneminde bursiyer olabilirsiniz. Birden fazla kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Sonuçta hangi kurum veya vakıftan burs alacağınızın garantisi yok.

Aşağıda yer alan listelerdeki kurum ve vakıfları ziyaret ederek burs başvuru forumunu doldurmanız burs başvurusu için yeterli olacaktır.

Aşağıda yer alan Burs Veren Vakıfların listesi; https://www.vgm.gov.tr/vakiflar/sayfalar/burs-veren-vak%c4%b1flar.Aspx URL adresi üzerinden alınmıştır. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve admin@krediburs.com Adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan 3000+ vakıf bulunduğundan tet tek kontrol etme şansımız olmamıştır. Aralarında FETO-PYD terör örgütüne ait olan vakıflar olabilir. Gördüğünüz yasaklı vakıfları da bu mail adresinden bize bildirirseniz listemizden kaldırmamıza yardımcı olursunuz.

3-Tekirdağ’da Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2019

Vakıf AdıAdresiİl İlçe
ÇERKEZKÖY HİZMET SAĞLIK ÇEVRE KORUMA VE GÜZELLEŞTİRME VAKFI (ÇERVAK)G.M.K.PAŞA MAH.ATATÜRK CAD.NO:56/B 00000 ÇERKEZKÖY /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / ÇERKEZKÖY
ÇORLU EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIŞEYHSİNAN MAH. KANTARCI SOK. NO: 29 / 1 – ÇORLU /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / ÇORLU
FEHMİ SEVİNÇ EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFIİSTANBUL YOLU NO: 1 / 1 59000 SÜLEYMANPAŞA /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA
GÜL VAKFIKAZİMİYE OMURTAK, İSTANBUL KISMI ÇILGI APT. NO: 4 59850 ÇORLU /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / ÇORLU
HATİCE ÖZDOYURAN VAKFIAYDOĞDU HÜKÜMET CAD. NO: 224 / 5 SÜLEYMANPAŞA /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA
MALKARA EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIROTERDAM CAD. KÜLTÜR SARAYI 00000 MALKARA /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / MALKARA
MALKARA HÜSNİYE HANIM TEKNİK LİSE VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ EĞİTİM VAKFI-HÜSTEMEVCAMİATİK MAH. ŞEHİTLİK CAD. NO: 7 59300 MALKARA /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / MALKARA
MEHMET EMİN HİZMET VE İLİM VAKFI (MEHİV)REŞADİYE MH ŞİNASİ KURŞUN CD 18. SK NO: 7 59860 ÇORLU /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / ÇORLU
REMZİYE KORKMAZ EĞİTİM VAKFIİLYAS MAHALLESİ UZUNKÖPRÜ CAD UMAR PLAZA NO: 11 / 11 59400 HAYRABOLU /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / HAYRABOLU
RUMELİ ANADOLU VE BALKANLAR İLİM VE EĞİTİM VAKFIMERKEZ NUSRATİYE FİLBAHAR NO: 12 / 1 ÇORLU /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / ÇORLU
SANAT EĞİTİM SAĞLIK VAKFIŞEYHSİNAN MH. HÜLYA SK.ÖNSİPAHİOĞLU İŞHANI NO: 3 / 10 59860 ÇORLU /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / ÇORLU
TEKİRDAĞ ANADOLU LİSESİ EĞİTİM VAKFIORTACAMİ MAHALLESİ. YAŞAR KONAK İŞMERKEZİ. KAT:3 NO: 309 59030 SÜLEYMANPAŞA /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA
TEKİRDAĞ DEVLET HASTANESİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFIORTACAMİ-ESKİCAMİ KOLORDU CD. NO: 45 / 2 59030 SÜLEYMANPAŞA /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA
VELİKÖY İMAR SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFIVELİKÖY MH İSTİKLAL 7. SK. NO: 42 ÇERKEZKÖY /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / ÇERKEZKÖY
YUSUF NOVAK İLİM VE KÜLTÜR VAKFIŞEYH SİNAN MAHALLESİ ÖKSÜZ ÇELİ SK. ERGEN APT NO: 8 / A ÇORLU /TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ / ÇORLU

4-Burs Başvurusunda İstenen Belgeler

Tekirdağ’da karşılıksız burs veren vakıflar ve kurumlar genellikle her kurum/vakıf kendi sitesi üzerinde “Burs başvuru formu” yayınlamaktadır. Burs başvurularında istenilen belgeler genel olarak şunlardır.

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Ayrıca nüfus müdürlüğün veya muhtarlıktan alınmış vukuatlı nüfus dökümü.
 • Ayrıca aile adresini gösterir ikametgah belgesi.
 • Eğitim öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi.
 • Öğrenci adına açılmış bankamatik hesabını gösteren hesap cüzdanı fotokopisi.
 • Ailenin finansal durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka extresi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)…
 • Ara sınıflarda öğrenim gören öğrenciler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
 • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini..

Gibi belgeler istenmektedir. Bunun nedeni burs verirken değerlendirme kriterlerine göre sıralama yapmak için kullanılmaktadır. Peki burs verirken ihtiyaç sahipleri neye göre belirleniyor derseniz aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

5-Burs Verilecek Kişilerin Seçimi

Tekirdağ’da burs alacağınız kurum tarafından bir komisyon kurulacaktır. Bu burs komisyonu bursiyerler arasından yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişileri seçip belirli kriter (maddi olanak,başarı) ile sıralama yaparak asıl ve yedek üye belirlenecektir. Kazanan asıl ve yedek üyeler kurumun sitesinde ilan edilecek ve süreç ona göre devam edecektir. Eğer asıl üye eksik evrak vs tamamlamaz veya süreyi geçirirse sıra yedek üyelerden devam edecektir.

6-Burslar Ne Zaman Ödenmeye Başlanır?

Tekirdağ’da burs veren şirketler ve kurumlar, burs komisyonunun sonuçları ilanından sonra, gerekli belgeleri tamamlaması için 1 aylık süre tanınır. Bu süreçte eksiklerini gideren adaylara en geç bir ay içinde (kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir) ödeme yapmaya başlanır. Vakıflar ve şirketler 9 ay boyunca burs vermeye devam etmektedir. Yaz tatilinde burs verilmemektedir.

7-Burs Ne Zaman Kesilir

Her şirket ve vakıf-kurum kendi belirlediği dönem kadar vermektedir. Bazı şirketler 12 ay bazıları ise 9 ay olarak burs ilanında belirtir. Genellikle 9 ay süre ile burs vermekte olup burslar 9 ayın hitamı olan Haziran-Temmuz ayında kesilmektedir.

8-Sonuç

Tekirdağ’da burs veren vakıflar dernekler yukarıda listelenmiştir. Bunun haricinde ikametiniz olan yer veya okuduğunuz yerde burs veren vakıflara da başvuru yapmanız burs alma ihtimalini de güçlendirecektir. Burs başvuru yaparken bunu dikkate almalısınız.

Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı