Yabancı Burslar

TEV Türk Eğitim Vakfı Yurtdışı Bursu

TEV (Türk Eğitim Vakfı 2019-2020 eğitim öğretim yılı içinyurtdışında eğitim almak isteyen Yüksek lisans ve master öğrencilerine bursvermektedir.

TEV-GarringVakfı Danimarka Bursu

TEV ile Garring Vakfı yüksek lisans öğrenimi için DanimarkaTeknik Üniversitesi’nde; (İngilizce) Bilgisayar Sistemleri, Elektrik,Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgar Enerjisi, İnşaat, KimyaMühendislikleri ile Teknik Biyokimya ve Biyoteknoloji alanlarında bursverecektir.

TEV-DAADAlmanya Bursu

TEV ile Alman Akademik Değişim servisi (DAAD) Almanya’da;Mühendislik Bilimi (Tüm Mühendislikler), Temel ve Sosyal Bilimler, BilgisayarBilimi ve Matematik, Doğa Bilimi, Ziraat ve Orman, Çevre Bilimi, BölgeselPlanlama, Sanat ve Tasarım (Mimarlıkla ilgili alanlar), Tıp, Halk Sağlığı,Tıbbi Mühendislik, Ekonomi ve İşletme, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar, EğitimBilimleri, Alman, İngiliz ve Amerikan Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, İşbirliğiniGeliştirme, Avrupa Birliği Çalışmaları, (Dili İngilizce veya Almancadır) Avrupaveya Uluslararası Hukuk (Hukuk öğrenimi görenler) alanlarında yüksek lisansöğrenimi için burs verecektir. İlgili dallarda öğrenim görenlerbaşvurabilirler. Almanya’daki üniversiteler için https://www.daad.de/deutschland/de/

TEV-FransaHükümeti Bursu

TEV ile Fransa Büyükelçiliği, Fransa’da Master2 ve bellişartlarda Master1 öğrenimi için yüksek lisans bursu verecektir. Burs tümalanları kapsar. Öğrenim dili Fransızca veya İngilizcedir (minimum B2seviyesi). Fransa’daki Fransızca ve İngilizce eğitim veren üniversiteler veprogramlara www.turquie.campusfrance.org adresinden ulaşılabilir.

İtalya’da;TEV-FIAT-TOFAŞ Burs

Burs Fonundan, Makine, Endüstri, Elektrik, Elektronik,Otomotiv, Uçak ve İşletme Mühendisliği alanlarında yüksek lisans burslarıverilecektir

TEV-JaponyaBursu

Uluslararası Japon Üniversitesinde (IUJ) yüksek lisansöğrenimi için adaylar IUJ’de İngilizce İşletme Yönetimi (MBA) ve Uluslararasıilişkiler alanlarında mevcut burs imkanları için başvurabilirler.

ADAYLARDA ARANANNİTELİKLER:

a) T.C. vatandaşı olmak ve 30 yaşından büyük olmamak. (1989 doğumlularbaşvurabilirler.)b) Türkiye sınırları içinde eğitim veren Fakülte veya Yüksekokulların sonsınıflarında yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görmek veya mezun olmak.(İşletme Yönetimi için mezun ve en az 2 yıl iş tecrübesi olanlar)c) Lisans Genel Not Ortalamasının 4 üzerinden 3 olması, (Sadece Türkiye’dekiüniversitelerde öğrenim görenler veya mezun olanlar başvuru yapabilir)d) Yüksek Lisans programının gerektirdiği yabancı dili öğreniminisürdürebilecek düzeyde bilmek.e) Bu öğrenimi ailenin gelir ve imkanları ile yapamayacak durumda olmak.BAŞVURU: Adaylar bir madde için müracaatedebilirler. Yukarıdaki ön koşulları taşıyanlar, başvuru formlarını vetamamlayıcı bilgileri www.tev.org.tr deki ilanımızın ilgili maddelerin ekindekidosyalardan alabilirler. Belgeleri TEV’den temin etmek isteyenler, ilgilitarihe kadar alabilirler.DOSYA TESLİM: Adayların, yukarıdaki maddeleriçin ayrı konuları içeren tamamlayıcı bilgiler metninde belirtilen belgeleri vebaşvuru formlarını eksiksiz hazırlayarak dosyalarını en geç ilgili maddedebelirtilen tarihe kadar TEV’e ulaştırmaları gereklidir. İstenilen niteliklereuygun olmayanlar ile belgeler eksik olanların müracaatları kabul edilmez.ÖNEMLİ NOT: Üniversite ya da yüksek lisansöğrenimini kendi veya herhangi bir kuruluş hesabına yurt dışında yapanlarla,yurt dışında yüksek lisans öğrenimlerine başlayanların müracaatları kabuledilmez.BAŞVURU VE DOSYA TESLİM ADRESİ: Türk EğitimVakfı /Eğitim ve Burslar Grup Müdürlüğü, Büyükdere Cad. TEV Kocabaş İşhanıNo:111 Kat:8 34349/Gayrettepe/İSTANBUL
Fax:0212–272 62 17 E-mail: yurtdisiburs@tev.org.tr 
Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı