Burs Veren VakıflarKurum Bursları

TOG & ING Türkiye Covid-19 Destek Fonu Bursu

Merhaba değerli öğrenciler, Covid-19 Pandemi salgını nedeniyle Toplum Gönüllüleri Vakfı ING bank aracılığı ile 16 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında başvuru yapan 1000 adet öğrenciye burs sağlayacaktır.

Burs ile ilgili detaylar aşağıda belirtilmiş olup detaylar ve başvurular için önemli gelişmeleri takip etmek için, Android kullanıcıları bu uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

TOG & ING Türkiye Covid-19 Destek Fonu Bursu Genel Bilgiler

TOG & ING Türkiye Covid – 19 Destek Fonu burs başvuruları 16 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında online olarak alınacaktır. Başvuran adaylar arasından, 500’ü  “4+4+4 Programı” kapsamında öğrenim gören, 500’ü üniversiteli olmak üzere toplamda 1.000 öğrenciye 3 ay boyunca aylık 440 TL burs olanağı sağlanacaktır. 

Başvuru sonucunuzu 8 Mayıs – 18 Mayıs tarihleri arasında bu siteden “BAŞVURU SONUCU” butonuna tıklayıp, başvuru sahibinin TC kimlik numarasını yazarak öğrenebilirsiniz. Burs başvuru sonuçları ayrıca 8 Mayıs – 18 Mayıs tarihleri arasında mail yoluyla başvurunun yapılmış olduğu mail adresine de gönderilecektir. 

Bursa aşağıdaki 4 koşulun tamamını aynı anda sağlayan kişiler başvuru yapabilirler. Bu 4 koşulun tamamını karşılamayanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru koşulları:

– 7-24 yaş aralığında, TC vatandaşı, Türkiye’de ilköğretim, ortaöğretim, lise, önlisans, lisans düzeyinde eğitimine devam ediyor olmak,

– Başvuru yapacak öğrencinin SGK’lı çalışan ebeveynlerinden en az birinin 15 Mart – 15 Nisan 2020 tarih aralığında Covid-19 nedeniyle işine son verilmiş olması ya da iş yerinin geçici olarak durdurulması,

– İşine son verilen/iş yeri geçici olarak durdurulan ebeveynin, son işinin 15 – 18 Mart 2020 genelgesi sonrası faaliyeti dondurulan işletmelerden cafe, restaurant, eğlence, kişisel bakım hizmetleri, spor hizmetleri, otel, seyahat/tur firması işkollarından herhangi biri olması,

– Başvuran adayın ebeveyni işten çıkarılmadan/iş yeri durdurulmadan önce aile hane içi aylık toplam net gelirinin 5.000 TL’nin altında olması.

UYARI: Ücretsiz izne ayrılan, belgesi olmayan başvurular maalesef kapsam dışında yer almaktadır.

Aşağıdaki “Başvuru Yap” butonuna tıklayarak destek fonuna başvuru yapabilirsiniz. Butona tıkladıktan sonra karşınıza çıkan 1. Adım Burs Seçimi bölümünde, eğer üniversite öğrencisi iseniz Covid-19 Destek Fonu (Üniversite öğrencileri için) seçeneğini, eğer 4+4+4 Program’ında öğrenci iseniz Covid-19 Destek Fonu (4+4+4 Programı – İlkokul – Ortaokul – Lise) seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Burs başvuruları sadece bu internet sitesi üzerinden online olarak alınacaktır. Burs başvuruları 16 Nisan – 30 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılabilecektir. Başvuru sistemi 30 Nisan 2020 saat 23:59’da kapanacaktır.

UYARI: Lütfen burs başvurunuzu son güne bırakmayınız. Son güne bırakılan başvuruların yoğunluğu nedeniyle sistem yavaşlayabilir, bu yüzden başvurunuz bize ulaşmayabilir. Böyle bir sorun yaşamanızı istemeyiz. 

Başvuru formuna eklenmesi gereken dökümanlar: 

Not: Başvuru sırasında sisteme yüklenmesi istenen tüm belgeler online olarak temin edilebilmektedir. Belgeleri sisteme sadece PDF ve JPEG formatında yükleyebilirsiniz. Her bir belgenin dosya boyutu en fazla 1 MB olabilir. 

  • İşten çıkarılan ebeveynin işten çıkış esnasında verilen çalışma belgesi veya ibraname 
  • İş yeri durdurulan ebeveynin adına ait güncel vergi levhası
  • Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler ( İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise e-devletten SGK tescil kaydı hizmet dökümü).

Bu belgelerin tamamını başvuru esnasında online olarak forma eklemeniz gerekmektedir. 

Formdaki sorular veli adına değil, öğrenci adına cevaplandırılmalıdır.

Forma yazmış olduğunuz bilgilerin doğruluğu ile ilgili bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde başvurunuz iptal edilecektir. Lütfen yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olunuz. 

Formda yer alan tüm alanların doldurulması zorunludur. Formu doldururken teknik bir sorun yaşarsanız 10:00 – 18:00 saatleri arasında başvuru sayfasındaki canlı destek bölümünden ya da ingdestekfonu@tog.org.tr adresinden bize ulaşıp destek alabilirsiniz. 

TOG vakfına E-posta göndermeniz çalışmalarımızın aksamadan devam edebilmesi için önemlidir. Bu yüzden sormak istediklerinizi konu altından bize ulaştırabilirsiniz.

Başvuru Yap https://burs.tog.gen.tr/ApplicationForm.aspx

Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı