Burs Veren Vakıflar

Tokat’ta Burs Veren Kurumlar-2019 Güncel Liste

Tokat’ta burs veren kurumları inceleyeceğimiz bu yazımızda, Tokat’ta il ve ilçelerinde Burs veren vakıf ve kurumlara değineceğiz.

1-Burslara Kimler Başvurabilir?

Ortaokul, Lise, Üniversite ve yüksek öğretimde eğitim gören, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, eğitim hayatında başarılı ve yüz kızartıcı suçları bulunmayan maddi desteğe ihtiyacı olan, her birey başvuru yapabilir.

Birçok kişi Tokat’ta üniversite öğrencilerine burs veren kurumları şu günlerde araştırma içerisine Girmiştir. Bizde sizler için Tokat’ta öğrenci burslarını araştırarak Tokat’ta burs veren vakıfları aşağıda tablo halinde yer verdik. Öncelikle belirtmekte de fayda var,

 • Bunlardan birinci husus bazı burs veren vakıflar; üniversite öğrencilerine burs ya da lise öğrencilerine burs olarak ayrı kontenjanlar açmaktadır.
 • İkinci husus olarak her vakıf bir ya da iki dönem olarak burs başvuruları açmakta sadece bu dönemlerde burs başvurularını kabul etmektedir. Başvuru tarihlerini geçirmezseniz burs alma şansınız artacaktır.
 • Üçüncü olarak, başarı durumunuzu gösteren Transkript dökümü isteyebilirler. Eğer trankript notlarınız iyi ve zayıf dersiniz yoksa burs başvurularını değerlendirirken üst sıralarda olacaksınız.
 • Dördüncü husus ise ihtiyaç sahiplerini belirlemek için ailenizin Bordo Dökümünü isteyebilirler. Eğer ailenizin gelir durumu iyi ise başvuran adaylar arasında son sıralarda yer alabilirsiniz. Bu gibi pek çok önemli noktalar vardır.

2-Burs Başvuru Şartları

I- TC Vatandaşı olmak,

II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı birey olmak.

III- Maddi durumu iyi olmayıp, desteğe ihtiyaç duymak ve herhangi bir kurum yada kuruluştan ücret ve maaş almıyor olmak.

IV- Başarı Koşulları:

– Ara sınıflar için başarısız dersi olmamak ve genel net ortalaması 4 üzerinden en az iki buçuk (Yüz üzerinden not verilen üniversitelerde en az altmış) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olsa bile üçten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz).

– Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için, fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak.
krediburs.com

V- Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Zorlu bir eğitim öğretim yılı daha başlamak üzere. Şimdiden burs veren vakıfları araştırarak önümüzdeki eğitim öğretim döneminde bursiyer olabilirsiniz. Birden fazla kuruma başvuru yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Sonuçta hangi kurum veya vakıftan burs alacağınızın garantisi yok.

Aşağıda yer alan listelerdeki kurum ve vakıfları ziyaret ederek burs başvuru forumunu doldurmanız burs başvurusu için yeterli olacaktır.

Aşağıda yer alan Burs Veren Vakıfların listesi; https://www.vgm.gov.tr/vakiflar/sayfalar/burs-veren-vak%c4%b1flar.Aspx URL adresi üzerinden alınmıştır. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve admin@krediburs.com Adresine mail atarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan 3000+ vakıf bulunduğundan tet tek kontrol etme şansımız olmamıştır. Aralarında FETO-PYD terör örgütüne ait olan vakıflar olabilir. Gördüğünüz yasaklı vakıfları da bu mail adresinden bize bildirirseniz listemizden kaldırmamıza yardımcı olursunuz.

3-Tokat’ta Geri Ödemesiz Karşılıksız Burs Veren Kurumlar! Güncel Liste 2019

Vakıf AdıAdresiİl İlçeTelefon Faks
ALİ ÖZGÜL VAKFIGAZİOSMANPAŞA İSTİKLAL CAD. YILDIRIM APT. 34 ERBAA /TOKATTOKAT / ERBAA(554) 2399865 / (358) 3122838
ALMUS MERKEZ CAMİİ VAKFIİSTİKLAL TOKAT CAD. MERKEZ CAMİ ALTI NO: 10 60900 ALMUS /TOKATTOKAT / ALMUS(356) 4113356 / ()
ANADOLU KÜLTÜRLERİ VE ABDAL MUSA GÜZELLEŞTİRME VAKFIEMİRÖREN KÖYÜ . KÖY İÇİ KÖY İÇİ NO: 1 / . 60400 ZİLE /TOKATTOKAT / ZİLE(538) 6018768 / (356) 3182461
BALAKBABA HİZMET VAKFIALİ PAŞA 28.SK.İSLAMOĞLU İŞHANI KAT:1 7 60100 MERKEZ /TOKATTOKAT / MERKEZ(356) 2147516 / (356) 2147516
HÜSEYİN ÖZER EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFIOSMANİYE MAH. ATATÜRK CAD. BELEDİYE İŞ HANI KAT.2 NO: 9 60700 REŞADİYE /TOKATTOKAT / REŞADİYE(356) 4614014 / ()
NİKSAR İLİM KÜLTÜR VAKFIMERKEZ CEPNİBEY F.SULTAN MEHMET CAD. ARASTA ÇARŞISI SOK NO: 37 / A 60600 NİKSAR /TOKATTOKAT / NİKSAR(356) 5276761 / ()
TOKAT AŞEVİ VE YARDIM VAKFIAKDEĞİRMEN G.O.P. BULVARI NO: 282 / A 60100 MERKEZ /TOKATTOKAT / MERKEZ(356) 2146923 / (356) 2127029
TOKAT İLİM SANAT VE ARAŞTIRMA VAKFI (TİSAV)– – YARAHMET MAH. MANOLYA SOK. NO: 10 / A 60100 MERKEZ /TOKATTOKAT / MERKEZ() / ()
TURHAL KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI (TUKEV)CELAL MAHALLESİ BAHÇE SOKAK NO: 19 60300 TURHAL /TOKATTOKAT / TURHAL(505) 6467503 / ()
TURHAL MERKEZ CAMİ VAKFIYAVUZ SELİM GÜLTEKİN TOPÇAM NO: 59 / 1 60300 TURHAL /TOKATTOKAT / TURHAL(356) 2753910 / ()
YURTNAÇ AİLESİ VAKFI (Y.A.V.)GÜLBAHARHATUN G.O.P BULVARI 9.SK. NO: 5 / A 60100 MERKEZ /TOKATTOKAT / MERKEZ(356) 2143153 / (356) 2120670
ZİLE DEMOKRATİK GELİŞİM EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (ZİDEV)TUTLUPINAR CUMHURİYET CAD.ÖZEL İDARE İŞ HANI ZİLE NO: 108 60400 ZİLE /TOKATTOKAT / ZİLE(356) 3181001 / (356) 3172121

4-Burs Başvurusunda İstenen Belgeler

Tokat’ta karşılıksız burs veren vakıflar ve kurumlar genellikle her kurum/vakıf kendi sitesi üzerinde “Burs başvuru formu” yayınlamaktadır. Burs başvurularında istenilen belgeler genel olarak şunlardır.

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Ayrıca nüfus müdürlüğün veya muhtarlıktan alınmış vukuatlı nüfus dökümü.
 • Ayrıca aile adresini gösterir ikametgah belgesi.
 • Eğitim öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi.
 • Öğrenci adına açılmış bankamatik hesabını gösteren hesap cüzdanı fotokopisi.
 • Ailenin finansal durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka extresi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)…
 • Ara sınıflarda öğrenim gören öğrenciler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
 • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini..

Gibi belgeler istenmektedir. Bunun nedeni burs verirken değerlendirme kriterlerine göre sıralama yapmak için kullanılmaktadır. Peki burs verirken ihtiyaç sahipleri neye göre belirleniyor derseniz aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

5-Burs Verilecek Kişilerin Seçimi

Tokat’ta burs alacağınız kurum tarafından bir komisyon kurulacaktır. Bu burs komisyonu bursiyerler arasından yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişileri seçip belirli kriter (maddi olanak,başarı) ile sıralama yaparak asıl ve yedek üye belirlenecektir. Kazanan asıl ve yedek üyeler kurumun sitesinde ilan edilecek ve süreç ona göre devam edecektir. Eğer asıl üye eksik evrak vs tamamlamaz veya süreyi geçirirse sıra yedek üyelerden devam edecektir.

6-Burslar Ne Zaman Ödenmeye Başlanır?

Tokat’ta burs veren şirketler ve kurumlar, burs komisyonunun sonuçları ilanından sonra, gerekli belgeleri tamamlaması için 1 aylık süre tanınır. Bu süreçte eksiklerini gideren adaylara en geç bir ay içinde (kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir) ödeme yapmaya başlanır. Vakıflar ve şirketler 9 ay boyunca burs vermeye devam etmektedir. Yaz tatilinde burs verilmemektedir.

7-Burs Ne Zaman Kesilir

Her şirket ve vakıf-kurum kendi belirlediği dönem kadar vermektedir. Bazı şirketler 12 ay bazıları ise 9 ay olarak burs ilanında belirtir. Genellikle 9 ay süre ile burs vermekte olup burslar 9 ayın hitamı olan Haziran-Temmuz ayında kesilmektedir.

8-Sonuç

Tokat’ta burs veren vakıflar dernekler yukarıda listelenmiştir. Bunun haricinde ikametiniz olan yer veya okuduğunuz yerde burs veren vakıflara da başvuru yapmanız burs alma ihtimalini de güçlendirecektir. Burs başvuru yaparken bunu dikkate almalısınız.

Etiketler
Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı