Dernekler

Yazılım Test ve Kalite Derneği Eğitim ve Başarı Bursu

Başvuru Tarihleri; 08.07.2020 – 30.08.2020

Ön Bilgi: Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okumakta olan öğrencilere burs verir.

Yazılım Test ve Kalite Derneği, T.C. Üniversitelerinin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okumakta olan başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerine burs vermektedir. Burs başvuru kriterleri aşağıda belirtilmiştir:

  • Üniversitelerin Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümünde veya önlisans düzeyindeki Bilgisayar Programcılığı bölümünde öğrenim görmekte olup ve en az 1. sınıfı bitirmiş olmak,
  • Dörtlük düzene göre en az 3.0/4.0 not ortalamasına sahip olmak,
  • Verilecek bursa ihtiyacı olmak 

Bu kriterleri sağlayan T.C. Vatandaşları burs için aşağıdaki linke tıklayarak başvurularını yapabilirler. Bursa hak kazanan öğrenciler Yazılım Test Ve Kalite Derneği tarafından belirlenecek, gerektiği durumlarda telefon ve yüz yüze mülakata çağrılacaktır. Burs bir yıllık zaman diliminde Temmuz ve Ağustos ayları dışında 10 ayı kapsayacaktır. Burs miktarı ve burs verilecek öğrenci sayısı dernek tarafından belirlenecektir.  Dernek vermekte olduğu bursu her zaman askıya alma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

Başvuru sonuçları Eylül-Ekim aylarında sadece burs kazananlarla irtibata geçilerek duyurulacaktır. Kazanamayan öğrencilere herhangi bir duyuruda bulunulmayacaktır.

2020-2021 Eğitim-Öğretim dönemini kapsayan bursa başvuru yapmak için aşağıdaki butona tıklayınız.

Burs Başvurusu

Photo of admin
admin
Merhaba değerli ziyaretçi! Umarım istediğin bursu bulabilirsin. Eğer aklına takılan ve sormak istediğin bir durumda konu altına yorum bırakabilirsin. Sana yardımcı olmak için buradayım!
2 Yorum
  1. S,A BEN HUSEYIN SAYIR SIZDEN RICAM
    KIZIM MESLEK LISESI SON SINIF ULAŞTIRMA OKUYOR ÇOK ACIL STAJ YAPACAK YER BULAMADIK MEHMET EMIN HOROZ LOJISTIK MESLEK LISESINDE OKUYOR HEP TAKDIR TEŞEKKÜR GETIRIYOR MALUM COVID DOLAYI HIC IR YERE ULASAMADIK STAJ DEFTERI ALINDI VE GUNLERI SALI CARSANBA PERSENBE GÜLLER DARALDI SIZDEN RICAM BEN KIZIM KANARYA MAH TAŞINDIK KÜÇÜK OGLUM KANARYA ORTA OKULUNA GIDECEK SON SINIF BENIM ALDIĞIM EMEKLI MAAS 1986TL 2EVLADIM OKUYOR DISIRDAN BIR AKRABADAN KREDI CEKTIRDIK 150.000TL ONA 6 AY SONRA BASLIYACAGIZ YANI DAIEREMIN YARIŞI BANA AIT BENDE TIP 2 DIYABET HASTASIYIM UNSULIN VE HAPLAR ILE AYAKTA ZOR DURUYORUM IVEDILIK ILE COZULUCEK BIR YARDIMDA BULUNABILIRMISINIZ ADIM HUSEYIN SAYIR 1965 ELAZIĞ DOGUMLUYUM CEP 05467456323 KIZIMIN CEP KAPANDI KAPANACAK 5 AYDIR KONTUR BILE YUKLUYEMEDIM BENIM DE TÜM FATURALARIM EN AZ 2 ,SER TANE ODUYEMEDIM NE OLUR YARDIMCI OLUNUZ

    1. Merhaba ilinizdeki vakıfları, Vakıflar genel müdürlüğü burslarını takip ederek başvuru yapınız. tek gelirli ailelere çıkma olasılığı daha yüksek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı